Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

W sobotę (22.07), przypada święto św. Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

W przyszłą niedzielę (23.07), w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26.07), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla papież Franciszek w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

11 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3.08. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie: rowerymka.pl lub pod telefonicznie: 600 111974.

Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna odbędzie się w dniach 20–25.08. Informacje i zapisy: wilenska.bialystok.pl

Przypominamy że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do nawiedzeń Najświętszego Sakramentu i modlitwy osobistej. Od niedzieli do piątku, od 16.45 jest adoracja Najświętszego Sakramentu; okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. 

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena

Odszedł do Pana: śp. Jerzy Gabriel Raciborski

Intencje

17 lipca 2023 r. – poniedziałek

18.00  1. + Ewa Perkowska, Krystyna Jarosławska

 1. + Andrzej Panuś
 2. + Janina, Stanisław, Leon, Feliks Mieldzicz
 3. + Iwona Kopeć (gr. 17)
 4. + Aleksander Łuszyński (gr. 17)

 

18 lipca 2023 r. – wtorek

17.45 Nieustanna Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. +Wacław Pijanowski (od brata Jerzego z rodziną)

 1. + Krystyna Suchocka (1 r.)
 2. W 25 rocznicę ślubu Joanny i Pawła Kopysteckich
 3. + Iwona Kopeć (gr. 18)
 4. + Aleksander Łuszyński (gr. 18)

 

19 lipca 2023 r. – środa

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 1. + Nadzieja Kaczan, z rodz. Kaczan i Fieducik

 1. + Za dusze w czyśćcu cierpiące
 2. + Janusz Mojsak (5r.), r. Mojsaków, Kragielów
 3. W rocznicę urodzin Hanny
 4. + Iwona Kopeć (gr. 19)
 5. + Aleksander Łuszyński (gr. 19)

 

20 lipca 2023 r. – czwartek

18.00  1. + Emil, Adolf, Antonii, Józef, Franciszek Czebotar

 1. + Ewa Żarkowska, Krystyna Jarosławska
 2. w intencji Doroty
 3. + Iwona Kopeć (gr. 20)
 4. + Aleksander Łuszyński (gr. 20)

 

21 lipca 2023 r. – piątek

18.00  1. + Irena Leonik (30 dz.)

 1. + Antonii Mazurczyk (40 r.), Halina, Wiktoria, Henryk, Antonii
 2. +Alojzy Jarmoc
 3. + Iwona Kopeć (gr. 21)
 4. + Aleksander Łuszyński (gr. 21)

 

22 lipca 2023 r. – sobota

18.00  1. + Edward (30r.)

 1. W 45 rocznicę ślubu Andrzeja i Małgorzaty
 2. W 51 rocznicę ślubu Teresy i Arnolda
 3. + Iwona Kopeć (gr. 22)
 4. + Aleksander Łuszyński (gr. 22)

 

23 lipca 2023 r. – niedziela

8.00    1. + Regina, Zygmunt Kowalczuk

 1. + Władysława Bobowik
 2. + Henryk, Marek z r. Prusielów, Grygielów, Mintów

10.00  1. + Dariusz Borkowski (11 r.)

 1. W 7 urodziny Dominika
 2. W imieniny i urodziny Magdaleny Chomicz

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + Helena Szadłowska (3 r.)
 2. + Iwona Kopeć (gr. 23)
 3. + Aleksander Łuszyński (gr. 23)

18.00  1. + Witold Czarnecki

 1. + Jan Lulewicz (30 dz.)