Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

W poniedziałek (3.07), obchodzimy święto św. Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. W czwartek (6.07), w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek o godz. 17.00 „Godzina Święta” oraz Msza św. w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00, z możliwością spowiedzi. Zakończy ją o 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu (16.45-17.30).

W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on szacunek do miejsca świętego a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.

Polskie Radio Białystok, w rocznicę męczeńskiej śmierci naszego pierwszego proboszcza, ks. Adolfa Ołdziejewskiego, wyemitowało poświęconą jemu audycję: „Ogień i płomień”. Zachęcamy do wysłuchania jej i poznania w ten sposób pięknej postaci naszego pasterza, który oddał swoje życie za Chrystusa. Link do audycji:

https://www.radio.bialystok.pl/reportaz/index/id/228045

Zachęcamy do lektury nowego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. Jest on do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Trwa śledztwo policji w sprawie o włamanie 18.06 na plebanię. Poszkodowanym został ks. Stanisław. Mających wiedzę na ten temat prosimy o kontakt z policją lub miejscowymi duszpasterzami. Módlmy się o nawrócenie się dla sprawcy a także za ks. Stanisława.

Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia, pracującym – siły, odpoczywającym – regeneracji fizycznej i duchowej; gościom zaś dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Czwartek (6.07) – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

Sobota (8.07) – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania.

 

Odeszli do Pana: śp. Jan Lulewicz, Teresa Kundzicz, Irena Chyża

 

 

Intencje

Poniedziałek – 3 lipca 2023 r.

18.00  1. O uwolnienie z nałogu alkoholizmu

 1. + Wacław i Magda
 2. + Bronisław Gindorowicz (5 r.)
 3. + Iwona Kopeć (3 gr.)
 4. + Aleksander Łuszyński (3 gr.)

 

Wtorek – 4 lipca 2023 r.

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Regina, Edward, Teresa, Franciszek

 1. + Mieczysław (34 r.), r. Granackich, Halickich
 2. + Czesław Siedzina
 3. + Iwona Kopeć (4 gr.)
 4. + Aleksander Łuszyński (4 gr.)

 

Środa – 5 lipca 2023 r.

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. Anna i Maciej Chwieśko w 25 r. ślubu i za ich rodziny

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Krystyna Janowicz (30 dz.)
 3. + Jacek Radziszewski
 4. + Antoni, Jan i ich zm. rodzice, r. Jabłońskich
 5. + Iwona Kopeć (5 gr.)
 6. + Aleksander Łuszyński (5 gr.)

 

Czwartek – 6 lipca 2023 r.

18.00  1. W intencji Bogu wiadomej

 1. W 30 urodziny Joanny
 2. + Władysława, Teresa, Wojciech, r. Abramowiczów i Harasimczuków
 3. + Iwona Kopeć (6 gr.)
 4. + Aleksander Łuszyński (6 gr.)

 

Piątek – 7 lipca 2023 r.

18.00  1. W urodziny Justyny

 1. W 31 urodziny Łukasza
 2. + Zbigniew Pieńczak
 3. + Krystyna Jarosławska (30 dz.)
 4. + Genowefa Hermanowska (4 r.), r. Siemienowicz 
 5. + Iwona Kopeć (7 gr.)
 6. + Aleksander Łuszyński (7 gr.)

 

Sobota – 8 lipca 2023 r.

18.00  1. W 23 r. ślubu Urszuli i Marcina,                        za córki Lenę i Wiktorię

 1. Dziękczynna, z prośbą o opiekę NMP dla Piotra i Ewy i ich dzieci
 2. + Wacław Mazur (13 r.)
 3. + Zofia Dybacka (2 r.), r. Osieckich
 4. + Iwona Kopeć (8 gr.)
 5. + Aleksander Łuszyński (8 gr.)

 

Niedziela – 9 lipca 2023 r.

8.00    1. + Łucja, Zygmunt, r. Surmasiewicz;

            Marianna i Wacław Kurylonek

10.00  1. W 60 ur. Antoniego i 22 ur. Radosława

 1. + Zenon (61 r.), r. Januszewiczów
 2. + Aleksander Łuszyński (9 gr.)

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + Adam Borecki (28 r.), Helena, Tadeusz, Józef, Józefa
 2. Irena Sobuś (12 r.), Zgigniew Sobuś, r. Kaczyńskich i Sobosiów
 3. + Iwona Kopeć (9 gr.)

18.00  + Halina Świsłocka