Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

W czwartek (29.06), przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – dwóch wielkich filarów Kościoła. Ich wstawiennictwu będziemy polecali wszystkich wierzących, pasterzy Chrystusowej Owczarni a przede wszystkim Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na fundusz, którym dysponuje Ojciec Święty.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca z różańcem fatimskim Matki Bożej o godz. 17.15.

W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu (16.45-17.30).

Rodziców i opiekunów prosimy o uwagę na dzieci, szczególnie bawiące się wokół oczka wodnego i przy cokole z figurą Matki Bożej przy głównym wejściu do kościoła – w tych miejscach dzieci nie mogą przebywać bez opiekunów.

W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on szacunek do miejsca świętego a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w najbliższą sobotę (1.07). Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

W minioną niedzielę, najprawdopodobniej podczas Mszy o godz. 10.00, został okradziony Dom Parafialny. Domniemany złodziej został nagrany na monitoringu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. W tej sprawie prosimy o kontakt z duszpasterzami lub policją.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego odpoczynku.

 

Odeszli do Pana: śp. Irena Leonik, Aleksander Narewski, Jan Lulewicz

 

W tym tygodniu patronuje nam:

Środa (28.06) – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła.

 

 

Intencje

Poniedziałek – 26 czerwca 2023 r.

7.00   1. W 8 urodziny Aleksandry

 1. + Marek Poduch, Teresa, Zenon, r. Poduch, Markowskich, Robert Roszko
 2. + Grzegorz

18.00 1. + Alicja Żukowska

 1. + Zbigniew Mieńkowski (26 gr.)
 2. + Edward Czartoryski (26 gr.)

 

Wtorek – 27 czerwca 2023 r.

7.00   W intencji ofiarującego

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. W 92 urodziny Marii Jurkiewicz

 1. + Tadeusz i Krystyna
 2. + Władysław, Helena, r. Wójcik
 3. + Zbigniew Mieńkowski (27 gr.)
 4. + Edward Czartoryski (27 gr.)

 

Środa – 28 czerwca 2023 r.

7.00   1. W intencji ofiarującego

 1. + Grzegorz

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 1. Dziękczynna za posługę scholi „Przyjaciele Oblubieńca”

 1. + Antonina (31 r.), Bolesław, Teodora, Wacława, Helena, Józef, r. Wojtach
 2. + Edward Michałowski
 3. + Zbigniew Mieńkowski (28 gr.)
 4. + Edward Czartoryski (28 gr.)

 

Czwartek – 29 czerwca 2023 r.

7.00   + Zdzisław, r. Wrońskich

18.00 1. W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin

 1. + Lech Sokół, Wiesława
 2. + Piotr Siewko
 3. + Zbigniew Mieńkowski (29 gr.)
 4. + Edward Czartoryski (29 gr.)

 

Piątek – 30 czerwca 2023 r.

7.00   + Roman Krzyżanowski (3 r.)

18.00 1. + Stanisław

 1. + Kazimierz Szczęśniak (1 r.)
 2. + Zbigniew Mieńkowski (30 gr.)
 3. + Edward Czartoryski (30 gr.)

 

Sobota – 1 lipca 2023 r.

17.15 Nabożeństwo fatimskie

18.00 1. W urodziny Andrzeja Kopcia

 1. + Jadwiga Zubrycka
 2. + Halina
 3. + Józef Więcław
 4. + Iwona Kopeć (1 gr.)
 5. + Aleksander Łuszyński (1 gr.)

 

Niedziela – 2 lipca 2023 r.

8.00   1. Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla Beaty i Krzysztofa i ich dzieci: Michała, Ewy, Jakuba i Adama

 1. + Gabriela, Konstanty, Franciszek

10.00 1. W imieniny Janiny Chomicz

 1. + Zofia i Eugeniusz Chomiuk

12.00 1. W intencji Parafian

 1. + Ryszard, Krystyna, Marianna, Kazimierz, r. Zimnochów, Idźkowskich i Niewińskich
 2. + Iwona Kopeć (2 gr.)

18.00 1. + r. Antuszewskich: Antoni, Maria, Jan, Józef, r. Sołtan: Paweł, Wiktoria, Mieczysław, Jerzy

 1. W 2 urodziny Michaliny Melanii
 2. + Genowefa i Henryk Kozłowscy
 3. + Aleksander Łuszyński (2 gr.)