Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

Z inicjatywy kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej też okazji, przy wyjściu z kościoła jest sposobność do wsparcia ofiarami budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W najbliższy czwartek (8.06), jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, dziękczynienie Bogu za dar Eucharystii, błaganie o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja ulicami: Niedźwiedzią, Wilczą, Żubrów i Niedźwiedzią. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, i innych emblematów procesyjnych. Rodziców bardzo prosimy, by zatroszczyli się o udział w procesji dzieci. Prosimy o nieparkowanie samochodów na ulicach po których przejdzie procesja. Tego dnia w naszym kościele Msze św. o 8.00, 10.00 i 18.00.

Od piątku (9.06), do czwartku (15.06) o godz. 18.00 będą: Msza św., nieszpory, nabożeństwo czerwcowe i procesja – serdecznie zapraszamy.

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.

Abp Józef Guzdek, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (9.06) wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z niej są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

Za tydzień (11.06), o godz. 12.00 spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania. Młodzież zapraszamy z rodzicami. Należy przynieść deklaracje przystąpienia do programu i dyplomy ukończenia katechezy w szkole podstawowej.

Wszystkim naszym Parafianom życzymy obfitości Bożych łask, płynących z Eucharystii. Przy tej okazji dziękujemy Siostrom katechetkom, rodzicom, opiekunom, młodzieży klasy ósmej SP 31 za przygotowanie festynu z okazji Dnia Dziecka. Niech Pan obficie nam błogosławi na rozpoczynający się tydzień.

 

Odeszli do Pana: Alicja Żukowska, Marian Bieryło, Helena Sienkiewicz, Ewa Żarkowska, Elżbieta Dolińska

 

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek (5.06) – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Sobota (10.06) – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.

 

 

Intencje

 

5 czerwca 2023 r. – poniedziałek

7.00     1. + Maria, Władysław Sławińscy

 1. + Tadeusz Akucewicz (13 r.)

18.00   1. + Aleksander

 1. + Adela Żołyńska, Józef i Rachela Kotowicz
 2. + Teofil, Helena, Franciszek, Aleksander, Edmund, r. Zimnochów i Idźkowskich
 3. + Henryk Perkowski (4 r.), r. Perkowskich
 4. + Halina i Mirosław Utraccy
 5. + Zbigniew Mieńkowski (5 gr.)
 6. + Edward Czartoryski (5 gr.)

 

6 czerwca 2023 r. – wtorek

7.00     1. + Dorota Urban (56 r.), Kazimierz, Jan, Stanisław

 1. + Andrzej Panuś

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. + Jacek Radziszewski

 1. + Zbigniew Mieńkowski (6 gr.)
 2. + Edward Czartoryski (6 gr.)

 

7 czerwca 2023 r. – środa

7.00     1. + Zbigniew Pieńczak

 1. O zdrowie dla Grzegorza i Boży pokój dla jego rodziny

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W 26 r. ślubu Anny i Krzysztofa i za całą ich rodzinę

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. W intencji wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”
 3. + Zbigniew Mieńkowski (7 gr.)
 4. + Edward Czartoryski (7 gr.)

 

8 czerwca 2023 r. – czwartek

8.00     1. W urodziny Michała

 1. + Teresa Obuchowska, r. Obuchowskich, Popławskich, Robert Roszko
 2. + Andrzej, Helena, Hipolit Bekiesz

10.00   Dziękczynna w rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej

18.00   1. + Bronisława

 1. + Zbigniew Mieńkowski (8 gr.)
 2. + Edward Czartoryski (8 gr.)

 

9 czerwca 2023 r. – piątek

7.00     + Halina Świsłocka

18.00   1. O zdrowie dla Grzegorza

 1. Dziękczynna za przeżyte lata, wszelkie łaski i o opiekę nad całą rodziną
 2. + Zbigniew Mieńkowski (9 gr.)
 3. + Edward Czartoryski (9 gr.)

 

10 czerwca 2023 r. – sobota

7.00     O zdrowie dla Dominiki

18.00   1. + Marian Biryło

 1. Dziękczynna za łaskę uzdrowienia
 2. + Zbigniew Mieńkowski (10 gr.)
 3. + Edward Czartoryski (10 gr.)

 

11 czerwca 2023 r. – niedziela

8.00     + Stefania i Aleksander

10.00   1. + Władysława Grodzik

 1. O nawrócenie bliskiej osoby
 2. + Barbara Lewkowicz (2 r.
 3. Dziękczynna i o potrzebne łaski dla rodziny Mielechów

12.00   1. O życie pełne błogosławieństw dla Felicji i Zosi

 1. W 18 urodziny Pawła i Pauliny Szutkiewiczów
 2. W 1 rocznicę ślubu Anety i Mariusza

18.00   1. + Teresa (5 r.), Jan Czauż

 1. + Zbigniew Mieńkowski (11 gr.)
 2. + Edward Czartoryski (11 gr.)