Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą w pracach porządkowych przy naszym kościele J

W poniedziałek (8.05), przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Jest to także dzień imienin naszego ks. Stanisława. Solenizanta będziemy powierzać Panu Bogu na Mszy św. o 18.00 J Pamiętajmy także o ks. arcybiskupie seniorze Stanisławie Szymeckim.

W najbliższy piątek (12.05) rozpoczniemy w naszej parafii dni maryjne związane z rozpoczynającym się 13.05 miesięcznym nabożeństwem fatimskim, które potrwa do października. Poprowadzi je o. Dariusz Galant z sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. W sobotę na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 będzie fatimska procesja różańcowa. W niedzielę porządek nabożeństw zwyczajny.

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie o godz. 18.30 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej; w piątki o 19.00 na maryjne nabożeństwo zapraszamy do groty Matki Bożej.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z rodzicami na pierwsze spotkanie programu katechetycznego przygotowującego do przyjęcia I Komunii Świętej, w trzeciej klasie.

Ważne informacje dotyczące sakramentu bierzmowania. Na stronie internetowej znajduje się harmonogram prób i spotkań dla kandydatów, którzy 25.05 przyjmą sakrament bierzmowania. Jednocześnie informujemy o tworzeniu się nowej grupy kandydatów do bierzmowania na przyszły rok – zapraszamy uczniów klasy ósmej oraz wszystkich chętnych, którzy chcą przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się w niedzielę za tydzień (14.05) na Mszy o godz. 12.00.

Wszystkich dorosłych zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i pogłębieniem wiary zapraszamy do udziału w konferencjach nt. istoty Kościoła, które będą głoszone w kościele pw. św. Wojciecha w Białymstoku (ul. Warszawska 46) o godz. 19.00. w niedziele 14 i 21 maja oraz 11, 18, 25 czerwca br.

Naszym Parafianom, gdziekolwiek są posyłamy duszpasterskie pozdrowienie: niech Pan obficie pobłogosławi każdemu; maturzystom życzymy światła Ducha Świętego na czas intelektualnych zmagań.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

Piątek (8.05) – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski (uroczystość)

 

 

Intencje

Poniedziałek – 8 maja 2023 r.

7.00    1. + Eugenia Skrzos

 1. O zdrowie dla Grzegorza

18.00  1. W dniu imienin ks. Stanisława

 1. W urodziny i imieniny Stanisławy
 2. + Edward Cackowski (11 r.), Czesław, Aniela
 3. + Stanisław, Amelia, Jan, Stanisława, Bronisława, Antoni
 4. + Felicja, Józef, r. Radziwonów
 5. + Paweł Koszałkowski (8 gr.)
 6. + Zofia Dybacka (8 gr.)

 

Wtorek – 9 maja 2023 r.

7.00    + Halina Świsłocka

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. W urodziny Danuty Koszałkowskiej (od dzieci i wnuków)

 1. + Stanisława, Jan, Ireneusz, Henryka, r. Laskowskich i Halickich
 2. + Jadwiga, Józef Krawczyk
 3. + Paweł Koszałkowski (9 gr.)
 4. + Zofia Dybacka (9 gr.)

 

Środa – 10 maja 2023 r.

7.00    W intencji ofiarowującego

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. W intencji wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”

 1. + Witold, Bronisława, Kazimierz, Regina, Józef, Maria i Albin, r. Iłendów
 2. + Janina Szoda (od wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”
 3. + Paweł Koszałkowski (10 gr.)
 4. + Zofia Dybacka (10 gr.)

 

Czwartek – 11 maja 2023 r.

7.00    W intencji ofiarującego

18.00  1. + Leonarda Kołbyko (30 dz.)

 1. + Paweł Koszałkowski (11 gr.)
 2. + Zofia Dybacka (11 gr.)

 

Piątek – 12 maja 2023 r.

7.00    + Jadwiga (3 r.), Edward Stoccy

18.00  1. + Antonina Lewko (6 r.)

 1. + Eugeniusz Roszkowski (24 r.)
 2. + Helena i Mieczysław Sokół, Franciszka i Marceli
 3. + Bożena Gil
 4. + Paweł Koszałkowski (12 gr.)
 5. + Zofia Dybacka (12 gr.)

 

Sobota – 13 maja 2023 r.

7.00    W intencji ofiarującego

18.00  1. W intencjach fatimskich

 1. W 22 urodziny Dominiki
 2. + Paweł Koszałkowski (13 gr.)
 3. + Zofia Dybacka (13 gr.)

 

Niedziela – 14 maja 2023 r.

8.00    + Zofia Karaluch, r. Bazylów

10.00  1. O błogosławieństwo Boże i opiekę NMP dla rodzin Idźkowskich i Hajduczenia

 1. W 8 rocznicę ślubu Joanny i Tomasza
 2. + Zofia, r. Żdanuk i Szklanko

12.00  1. W intencji Parafian

 1. O Boże błogosławieństwo dla Jadwigi i Andrzeja Koć i ich dzieci:Anny, Izabeli, Małgorzaty i Wiktora, Beaty z rodziną, Radosława z rodziną i Małgorzaty z synami
 2. + Jan, Antoni Jaworowski, Mieczysław Wyderkow

18.00  1. + Paweł Koszałkowski (14 gr.)

 1. + Zofia Dybacka (14 gr.)