Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Jutro (29.05), przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00; spowiedź święta i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 21.00;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. O 17.15 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego;

– w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii; po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie lektorów.

W czwartek (1.06), przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Na Mszy św. o godz. 18.00 złożymy dziękczynienie za otrzymane przed 6, 30 i 35 laty święcenia kapłańskie. Prosimy Was o modlitwę w naszej intencji.

Także czwartek (1.06) jest Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Nasze zaproszenie kierujemy także do dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii na świętowanie rocznicy tego wydarzenia. Spowiedź dla nich od 17.30. Po nabożeństwie majowym wszystkie dzieci zapraszamy do parafialnego ogrodu na chwilę świątecznej zabawy.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa będzie sprawowane przez cały czerwiec po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

W najbliższą niedzielę (4.06), będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Sobota (3.06) – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.

 

 

Intencje

Poniedziałek – 29 maja 2023 r.

7.00     1. + Genowefa Perkowska

 1. O zdrowie dla Grzegorza

18.00   1. Dziękczynna za I Komunię Marka

 1. + Zbigniew Buk
 2. + Barbara Dylewska (2 r.)
 3. + Paweł Koszałkowski (29 gr.)
 4. + Zofia Dybacka (29 gr.)

 

Wtorek – 30 maja 2023 r.

7.00     W intencji ofiarującego

17.45 Nieustająca nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. + Paweł Koszałkowski (30 gr.)

 1. + Zofia Dybacka (30 gr.)

 

Środa – 31 maja 2023 r.

7.00     W intencji ofiarującego

17.50  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   + Salomea Szyszko (13 r.), r. Trypuciów

 

Czwartek – 1 czerwca 2023 r.

7.00     + Janina, Michał, Romuald Lewkowicz

18.00  1. Dziękczynna za kapłanów pracujących i związanych z naszą parafią w rocznice ich święceń

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Jadwiga Zubrycka
 3. + Zbigniew Mieńkowski (1 gr.)
 4. + Edward (1 gr.)

 

Piątek – 2 czerwca 2023 r.

7.00     + Marian Bieryło

18.00  1. + Leokadia (30 r.), Władysław, Marta, Stanisław, r. Mioduszewskich

 1. + Piotr Siewko
 2. + Zbigniew Mieńkowski (2 gr.)
 3. + Edward (2 gr.)

 

Sobota – 3 czerwca 2023 r.

7.00    1. + Leszek, Maria, Józef Zadykowicz, Władysław, Władysława, Tadeusz Grodzik

 1. + Leokadia i Bolesław, Lucyna, Elżbieta, Sławomir i Bolesław Juchniewicz, r. Juchniewiczów i Kryjanowskich

18.00   1. Za Izabelę i Tomasza w rocznicę ślubu

 1. + Janina i Julian
 2. + Władysława, r. Kondrackich
 3. + Zbigniew Mieńkowski (3 gr.)
 4. + Edward (3 gr.)

 

Niedziela – 4 czerwca 2023 r.

8.00     1. + Tadeusz, Stanisław Bazyluk

 1. Za wnuki: Tymoteusza, Laurę, Kornelię, Klarę, Zofię, Ksawerego, Marysię

10.00   1. + Edmund (11 r.), Anna

 1. W 14 urodziny Piotra Mosieja
 2. + Piotr Chomicz (5 r.)

12.00   1. W intencji Parafian

 1. W 15 urodziny Huberta
 2. + Irena Zajkowska
 3. Za Filipa, Amelię i Hanię
 4. W 1 urodziny Stanisława Jurkiewicza – dziękczynna za dar życia

18.00   1. + Tadeusz Drągowski (4 r.)

 1. + Zbigniew Mieńkowski (4 gr.)
 2. + Edward (4 gr.)