1. Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00, 10.00 i 12.00 (nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00).
  2. Jutro porządek nabożeństw niedzielny.
  3. W tradycji Kościoła wielkie święta obchodzi się przez Oktawę – osiem dni. Zapraszamy do uczestnictwa w wielkanocnych Mszach św. do przyszłej niedzieli włącznie. Z tej okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Świętowanie Wielkiej Nocy zakończymy w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego do którego przygotowujemy się przez Nowennę – codziennie o 17.45 (dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o 12.00). Tego dnia wprowadzimy do naszego kościoła i umieścimy w Ołtarzu Bożego Miłosierdzia relikwie: św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej, św. Brata Alberta i bł. Michała Sopoćki – czynili oni i głosili prawdę o Bogu bogatym w Miłosierdzie. Główne nabożeństwo będzie o godz. 12.00 – serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji dziękujemy ofiarodawcom relikwiarzy i relikwiariów do ich przechowywania.
  4. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Mit, który stał się faktem”, który wygłosi ojciec Gaweł Włodarczyk, dominikanin – sobota (15.04), godz. 9:00, sala Duszpasterstwa Akademickiego w budynku tuż za archikatedrą białostocką.
  5. Słowo serdecznej wdzięczności: do naszych kapłanów za posługę sakramentalną w wielkie dni, służbie liturgicznej, lektorom, kantorom, chórowi, procesji wraz z wszystkimi odpowiedzialnymi, za troskę o piękno liturgii w naszym kościele; całemu zastępowi Sióstr i Braci za podjęcie odpowiedzialności za przygotowanie naszej świątyni na celebrowanie Wielkiej Nocy; autorom naszego Grobu Pańskiego i florystkom; naszemu fotografowi za artystyczne uwiecznianie naszych celebracji każdemu z Was za niezwykłe świadectwo wiary i miłości do Chrystusa i Kościoła – to największe kapłańskie szczęście być zmęczonym służeniem Siostrom i Braciom – niech wszystko będzie na większą chwałę Boga w każdym z nas.
Link do zdjęć: https://fotoprezenter.pl/fotografia-rodzinna-krzysztof-orlowski-parafia-chrystusa-krola-2023/31094

6. Życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus zakróluje w Waszym życiu! Niech wleje nową nadzieję wątpiącym. Niech pocieszy smutnych i zagubionych. Niech w każdym pomnoży radość. Niech stanie się pokojem i przebaczeniem tam, gdzie panuje wojna, brak zgody i nienawiść. To słowo niech dotrze do wszystkich naszych Parafian: do tych z którymi spotykamy się w naszej świątyni i tych, którzy przebywają z dala od rodzinnych domów, do chorych i samotnych. Alleluja! – wychwalajmy Boga, który z miłości do nas siebie wydał na śmierć i zmartwychwstał dla naszego Odkupienia.