Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – piątek, g. 16.45-18.00

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45

Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00

Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40

Rekolekcje wielkopostne:  26-28.03

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 27-29.03

 

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcje, dni skupienia czy nabożeństwa pokutne.

Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na dzieło pomocy misjom.

W najbliższą środę rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla dorosłych, których celem jest pogłębienie wiary, poznanie doktryny chrześcijańskiej i Biblii. Pierwszy cykl (8 katechez) będzie poświęcony Ewangelii wg. św. Marka i poznaniu w jej świetle Osoby Jezusa Chrystusa. Będzie także możliwość pisemnego formułowania pytań. Serdecznie zapraszamy! Początek po Mszy św. o godz. 18.00 (ok. 18.45).

W środę obchodzimy Dzień Kobiet! Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia w następujących formach: w akcji Jałmużna Wielkopostna „Czas Miłosierdzia”, której celem jest pomoc seniorom;  w akcji „Torba Samarytanka” – zbiórka artykułów o długim terminie ważności dla osób najuboższych. Papierową „Torbę Samarytankę” (są przy ołtarzu Miłosierdzia),   należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności i złożyć przed ołtarzem Miłosierdzia; nabycie przed Wielką Sobotą „paschałków” – z których dochód przeznaczony jest na programy pomocowe dla dzieci.

W przyszłą niedzielę (12.03), jak wspomniał nasz Metropolita w swoim liście, ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w białostockiej katedrze. Bądźmy wrażliwi na to archidiecezjalne dzieło i w miarę możliwości wspomóżmy je naszymi ofiarami.  

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” – zapraszamy do lektury.

Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w dniach 9 i 10.03, o godz. 17.30 w starym kościele farnym.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

Wszystkich naszym Parafianom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań – szczęść Boże!

 

Odeszła do Pana: śp. Jadwiga Grabowska

 

 

Intencje

Poniedziałek – 6 marca 2023 r.

7.00    1. + Teresa Kazberuk (5 gr.)

 1. + Mirosław Utracki

18.00  1. + Antoni Sokołowski (1 r.)

 1. W urodziny Janiny
 2. + Zofia Rygorczuk (6 gr.)

 

Wtorek – 7 marca 2023 r.

7.00    1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Teresa Kazberuk (6 gr.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. O potrzebne łaski dla Marii

 1. + Jacek Radziszewski (30 dz.)
 2. + Zofia Rygorczuk (7 gr.)

 

Środa – 8 marca 2023 r.

7.00    1. + Teresa Kazberuk (7 gr.)

 1. + Jadwiga Grabowska

1750   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. O potrzebne łaski dla Anny

 1. W intencji Wspólnoty „ Przyjaciele Oblubieńca”
 2. + Marian Szoda (14 r.), r. Szodów
 3. + Zofia Rygorczuk (8 gr.)

 

Czwartek – 9 marca 2023 r.

7.00    + Teresa Kazberuk (8 gr.)

18.00  1. + Halina Świsłocka

 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 2. O zgodę i miłość, zdrowie i mądrość dla dzieci i wnuków
 3. + Zofia Rygorczuk (9 gr.)

 

Piątek – 10 marca 2023 r.

7.00    1. + Wacław, Anna, Michał, Janina

 1. + Teresa Kazberuk (9 gr.)

18.00  1. + Henryk Prokopczyk (3 r.)

 1. + Henryk, Tomasz, Anna, Władysława, Józef Lulewicz
 2. + Józef Leonik (7 r.) i za jego rodziców
 3. + Zofia Rygorczuk (10 gr.)

 

Sobota – 11 marca 2023 r.

7.00    + Teresa Kazberuk (10 gr.)

18.00  1. + Roman Michaluk

 1. + Anna, Regina i Stanisław Ignaciuk
 2. + Stanisław, Wojciech Godlewski
 3. + Zofia Rygorczuk (11 gr.)

 

Niedziela – 12 marca 2023 r.

8.00    1. + Teresa Kazberuk (11 gr.)

 1. + Zofia Rygorczuk (12 gr.)
 2. W imieniny Bożeny Tołwińskiej

10.00  1. + Stanisława (f), Bartłomiej Pedryc, Katarzyna, Jan Porębscy

 1. W 9 urodziny Laury
 2. + Henryk i Janina Karwowscy

12.00  1. + Witolda (f), Henryk

 1. + Stefania, Teofil, Józef, Tadeusz, Jadwiga, r. Zajkowskich

18.00  1. W 18 urodziny Anny Wierzbowskiej

 1. + Bożena Gil