Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.

Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

We wtorek (14.02), będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, choćby przez codziennie kierowaną do Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

W przyszłą niedzielę (19.02), rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

Z tej okazji Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na konferencję pt. „Ku trzeźwości Narodu – wezwani do działania”: Aula Magna Pałacu Branickich, sobota (18.02), godz. 9.00; Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej w Białymstoku, czwartek (23.02), godz. 9.00. Bliższe informacje i zgłoszenia: https://www.facebook.com/ddw.bialystok/

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza rodziców z dziećmi na DNI OTWARTE. Bliższe informacje na stronie internetowej: sp.misjonarki.pl

Z podobną ofertą zwraca się do nas Szkoła Katolicka im. ks. Franciszka Blachnickiego. Wszelkie informacje znajdziemy na stronie internetowej: www.szkolabudujemyludzi.pl 

Przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek możemy wspomóc ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zostaną one przekazane potrzebującym przez Caritas.

W przyszłą niedzielę (19.03) modlitwą i ofiarami będziemy wspomagali nasze Seminarium Duchowne.

W dniach 3-5 marca 2023 r. odbędą się w naszej parafii rekolekcje-kurs „Nowe Życie”.  Jest on dedykowany osobom pragnącym odnowić swoją wiarę a także tym, którzy zagubili sens życia w Bogu. Niech to zaproszenie dotrze przez nas do wszystkich, którzy takiego czasu potrzebują. Zapisy w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy, bezpośrednio po Mszy św. do naszego Domu Parafialnego na chwilę spotkania przy kawie, herbacie i zapustowym ciastku. 

Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień – „Szczęść Boże!”.

 

Intencje

 

13 lutego 2023 r. – poniedziałek

7.00     + Alojzy Jarmoc (15 gr.)

18.00   1. + Jan Jabłoński

 1. W intencji Bogu wiadomej i za dusze w czyśćcu cierpiące
 2. + Lucyna Akucewicz (14 gr.)

 

14 lutego 2023 r. – wtorek

7.00     1. + Alojzy Jarmoc (16 gr.)

 1. + Lucyna Akucewicz (15 gr.)

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. W urodziny Izabeli Mieńkowskiej

 1. W rocznicę ślubu Matyldy i Marka
 2. + Dominika, Gustaw, Franciszek Skrodzcy
 3. + Jan Grochocki (30 dz.)

             

15 lutego 2023 r. – środa

7.00     1. + Alojzy Jarmoc (17 gr.)

 1. + Jan Jabłoński (30 dz.)

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W 8 urodziny Marii

 1. + Paweł Koszałkowski
 2. + Eugeniusz Andrzejak (6 r.), r. Andrzejaków i Kowalskich
 3. + Lucyna Akucewicz (16 gr.)

 

16 lutego 2023 r. – czwartek

7.00     1. + Alojzy Jarmoc (18 gr.)

 1. + r. Grzelaczewskich, Mioduszewskich, Murawskich

18.00   1. W 70 urodziny Bogusława Bieleckiego

 1. + Tadeusz, Felicja, Józef Kulesza
 2. + Alina Rojszyk, r. Rojszyków, Jadwiga Dziedzicka
 3. + Lucyna Akucewicz (17 gr.)

 

17 lutego 2023 r. – piątek

7.00     1. + Alojzy Jarmoc (19 gr.)

 1. + Waldemar Pietrewicz

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

 1. O łaskę uzdrowienia dla Urszuli
 2. + Jan Kazimierczak (7 r.)
 3. + Witold, Leokadia, Jan Rydzewscy
 4. + Lucyna Akucewicz (18 gr.)

 

18 lutego 2023 r. – sobota

7.00     + Alojzy Jarmoc (20 gr.)

18.00   1. + Kazimierz, r. Lewandowskich

 1. + Jadwiga Rahwało (6 r.)
 2. + Edward Gołaszewski, Ewelina, Kazimierz, Anastazja, Stanisław, Anna, Jan, r. Gołaszewskich, Kotowiczów
 3. + Nadzieja Kaczan (30 dz.)
 4. + Lucyna Akucewicz (19 gr.)

 

19 lutego 2023 r. – niedziela

8.00     1. + Alojzy Jarmoc (21 gr.)

 1. + Tadeusz Matysiak

10.00   1. W 91 urodziny Eugenii

 1. W 8 urodziny Sandry Baran

12.00   + Stefan Świesiulski

18.00   1. W urodziny Ewy

 1. + Janina i Edward, r. Wrotnowskich, Statkiewiczów
 2. + Lucyna Akucewicz (20 gr.)