Ks. Arcybiskup Metropolita napisał do nas list. Odnosząc się w nim do czytań dzisiejszej niedzieli przypomina o istnieniu osobowego zła, które wprawdzie odstąpiło od Boga w Jezusie, ale nie od człowieka. Jest zawsze blisko, kusząc, by odrzucić Boga i zająć Jego miejsce. To działanie przejawia się w różnych formach. Wskazuje na nie nasz Pasterz w swoim liście, zaprasza, byśmy byli czujni i na wzór Jezusa podjęli z nim walkę. Towarzyszy nam w niej Matka Boża Miłosierdzia, królująca w ostrobramskim wizerunku w naszej Katedrze. Obecnie trwa przebudowa kaplicy Jej koronowanego wizerunku. Zakończenie i poświęcenie planowane jest na 16.11 tego roku. Zaproszeni jesteśmy do troski o to archidiecezjalne dzieło. 12.03, na ten cel będą przeznaczone ofiary na tacę. Całość listu ks. Arcybiskupa zamieściliśmy na naszej stronie internetowej a także jego kopie są wyłożone przy wyjściu z kościoła – zachęcamy do wnikliwej lektury słów naszego Metropolity.   

Nasz gość – s. Judyta w poniedziałek i wtorek poprowadzi wieczory skupienia i biblijnej refleksji, by owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie biblijna katecheza wprowadzająca w modlitwę osobistą a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy.

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 18.30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w wtorki, czwartki, po Mszy św. o 18.00 i niedziele po Mszy św. o 12.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Dzieci mają swoją Drogę Krzyżową  w piątki o godz. 16.30.

W najbliższą środę (1.03), przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ofiarę ich życia polecajmy Bogu.

W sobotę (4.03), w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, patrona naszej Prowincji Kościelnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej – nabożeństwo w tej intencji o godz. 17.00.

W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45. O godz. 19.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała nabożeństwo pokutne i sakrament spowiedzi. Po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W sobotę powierzymy naszą wspólnotę  Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00. O 17.15, w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W pierwszą niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców, opiekunów i dzieci klas II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

Przyszła niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie – rekolekcjach pt. „Nowe Życie”. Jest to propozycja dla chcących odnowić, pogłębić swoją wiarę, czy powrócić do utraconej czy zaniedbanej relacji z Bogiem. Spotkania rozpoczną się w piątek (3.03) wieczorem i zakończą się w niedzielę przed południem. Zapisy w zakrystii.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia w następujących formach: w akcji Jałmużna Wielkopostna „Czas Miłosierdzia”, której celem jest pomoc seniorom;  w akcji „Torba Samarytanka” – zbiórka artykułów o długim terminie ważności dla osób najuboższych. Papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do końca marca do Parafii; nabycie przed Wielką Sobotą „paschałków” – z których dochód przeznaczony jest na programy pomocowe dla dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 31 zaprasza na „dzień otwarty” – 28 lutego, w godz. 16.00-18.00.

Wszystkich naszym Parafianom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań – szczęść Boże!

 

 

Intencje

27 lutego 2023 r. – poniedziałek

7.00     + Alojzy Jarmoc (29 gr.)

18.00   1. + Krystyna Dakowicz (6 r.)

 1. W 95 urodziny Jadwigi
 2. + Lucyna Akucewicz (28 gr.)

 

28 lutego 2023 r. – wtorek

7.00     1. W 24 urodziny Tomasza Zielińskiego

 1. + Alojzy Jarmoc (30 gr.)
 2. + Lucyna Akucewicz (29 gr.)

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. + Edward Michałowski

 1. + Jerzy Kordasiewicz, Teresa
 2. + Krzysztof, Leszek, Henryk, r. Kondrusików, Kozłowskich

 

1 marca 2023 r. – środa

7.00     + Jadwiga Zubrycka

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1.W urodziny Janiny i Piotra

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Helena Sulima (1 r.)
 3. + Andrzej Grabowski (1 r.)
 4. + Zofia Rygorczuk (1 gr.)
 5. + Lucyna Akucewicz (30 gr.)

 

2 marca 2023 r. – czwartek

7.00     1. + Eugeniusz Gilejko

 1. + Teresa Kazberuk (1 gr.)

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

 1. + Leontyna, Jan Mieleszkiewicz
 2. + Zofia Rygorczuk (2 gr.)

 

3 marca 2023 r. – piątek

7.00     1. + Teresa Kazberuk (2 gr.)

 1. O światło Ducha Św. dla Jolanty i pomoc Bożą w obronie doktoratu

18.00   1. + Helena, Franciszek, Teofil, Aleksander, Edmund, r. Zimnochów i Idźkowskich

 1. + Łucja Skarżyńska
 2. + Zofia Rygorczuk (3 gr.)

 

4 marca 2023 r. – sobota

7.00     1. + Elżbieta Roszkowska

 1. + Teresa Kazberuk (3 gr.)
 2. W imieniny Kazimierza Bochenko

18.00   1. + Janina i Franciszek

 1. Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla Macieja i Agnieszki i ich rodzinie
 2. + Zofia Rygorczuk (4 gr.)

 

5 marca 2023 r. – niedziela

8.00     1. +. Teresa Kazberuk (4 gr.)

 1.  + Zofia Rygorczuk (5 gr.)

10.00   1. + Eugenia i Jan Niedzielin

 1. + Henryk Niewiński

12.00   1. W intencji Parafian

 1. + Helena (5 r.), Stanisław (17 r.) Wiater
 2. W 23 urodziny Wiktora

18.00   1. + Helena, Władysław Kanc, Jadwiga, Feliks, Teresa, Wojciech Minta

 1. W urodziny Gabrieli