W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.

Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45, adoracja Najświętszego Sakramentu z racji na Uroczystość Objawienia Pańskiego od 17.00 do 18.00 z możliwością spowiedzi św.;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00; o 17.15, w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca św.

– w niedzielę (8.01), po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne KŻR; po Mszy św. o godz. 18.00 zebranie lektorów i zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego; ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

W piątek (6.01), przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów to świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Misje Święte. Z racji na uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Na ten świąteczny dzień Arcybiskup Józef Guzdek zaprosił nas do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity.

Od jutra, do końca stycznia będziemy  odwiedzać Was Kochani w domach z modlitwą i błogosławieństwem podczas tzw. „Kolędy”. Niech odwiedziny duszpasterskie będą okazją do bliższego poznania się, wsłuchania się w siebie dla dobra naszej wspólnoty. Prosimy o modlitwę w tej intencji, by był to nam wszystkim czas Bożej łaski. Porządek „Kolędy”, która potrwa do końca stycznia jest na naszej stronie internetowej. Przy tej okazji będzie możliwość złożenia dobrowolnych ofiar na potrzeby naszej wspólnoty. Przeznaczymy je m.in. na prace termomodernizacyjne w Domu Parafialnym i inne konieczne prace remontowe. Naszych nowych Parafian prosimy o założenie kart w biurze parafialnym.

Porządek „Kolędy”:

poniedziałek od 16.30: ul. Ładna i ul. Wilcza

wtorek od 16.30: ul. Mickiewicza, ul. Łosia i ul. Żółwia

środa od 16.30: ul. Wiewiórcza

czwartek od 16.30: ul. Pod Krzywą

sobota od 10.00: ul. Sokola

Wszystkim solenizantom, jubilatom i wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 2 stycznia – św. Bazyli Wielki (329-379) i św. Grzegorz z Najzanzu (330-390), biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

Intencje

Poniedziałek – 2 stycznia 2022 r.

7.00    + Ks. Józef Krysiewicz (2gr.)

18.00  1. W 80 urodziny Jadwigi

 1. + Krzysztof Wyszyński (2 gr.)

 

Wtorek – 3 stycznia 2022 r.

7.00    + Ks. Józef Krysiewicz (3 gr.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Stanisław Środa (5 r.)

 1. + Krzysztof Wyszyński (3 gr.)

 

Środa – 4 stycznia 2022 r.

7.00    1. + Ks. Józef Krysiewicz (4 gr.)

 1. + Paweł Breś (4 r.)

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. W intencji Bogu wiadomej

 1. + Krzysztof Wyszyński (4 gr.)

 

Czwartek – 5 stycznia 2022 r.

7.00    + Ks. Józef Krysiewicz (5 gr.)

18.00  1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 1. W 85 urodziny Heleny Mściwujewskiej
 2. + Ignacy, Janina, Wincenty, Jadwiga, Antoni
 3. + Krzysztof Wyszyński (5 gr.)

 

Piątek – 6 stycznia 2022 r.

8.00    W 90 urodziny Ireny Lewoc

10.00  1. + Anna, Helena, Franciszek, Marta, Franciszek, r. Kaczanów, Tymków

 1. + Jerzy, Edward, Jadwiga, Felicja, Antoni Stoccy
 2. Za Kacpra i całą rodzinę

12.00  1. Za dniu imienin Kacpra, w urodziny Izy i Aleksandry

 1. + Ks. Józef Krysiewicz (6 gr.)

18.00  1. + Zenon Smalkowski (1 r.)

 1. + Krzysztof Wyszyński (6 gr.)

 

Sobota – 7 stycznia 2022 r.

7.00    + Ks. Józef Krysiewicz (7 gr.)

18.00  1. + Zbigniew Pieńczak (6 r.)

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Krzysztof Wyszyński (7 gr.)

 

Niedziela – 8 stycznia 2022 r.

8.00    + Witold, Teresa Jóźwiak

10.00  1. + Anna i Adam Dubowscy

 1. Ewa Zdrójkowska (16 r.)

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + r. Kieszkowskich: Teofil, Janina, Jadwiga, Mieczysław, Janusz
 2. + Ks. Józef Krysiewicz (8 gr.)

18.00  1. + Piotr Siepko

 1. Dziękczynna za łaski minionego roku
 2. + Krzysztof Wyszyński (8 gr.)