Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

Jutro (21.11), w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek (22.11), w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, dzieciom ze scholi i ich opiekunom, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. To także uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Bogu będziemy dziękować za budowniczych naszej świątyni, wypraszać potrzebne łaski żyjącym i dar życia wiecznego w Bogu zmarłym.

W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

W soboty adwentu o godz. 17.45, po raz pierwszy w najbliższą sobotę – Wigilię I Niedzieli Adwentu – zapraszamy na wprowadzenie do modlitwy niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem.

Także w przyszłą sobotę, wigilię pierwszej niedzieli Adwentu zapraszamy na czuwanie adwentowe. Rozpocznie się ono o godz. 19.00. Jest to szansa na wyciszenie się, usłyszenie Słowa Boga i wejście z Jego łaską w czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które w tym roku przygotowały nam Siostry Benedyktynki z Drohiczyna. Będzie można je nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu.

Młodzież z Ruchu Światło Życie przygotowuje adwentowe lampiony. Będzie można je nabyć w przyszłą niedzielę.

Od przyszłej soboty będzie możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach z języka polskiego dla ośmioklasistów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nami w zakrystii, bądź biurze parafialnym.

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Dziękujemy Mu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i posługę Słowa ks. Karola i prosimy, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Posyłamy wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie nasz pasterski uścisk i „Szczęść Boże!” z okazji naszej patronalnej Uroczystości.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek (22.11) – św. Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek (24.11) – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

 

Intencje

Poniedziałek – 21 listopada 2022 r.

7.00    + Marek Kosior (21 gr.)

18.00  1. W urodziny Iwony

 1. W urodziny Pauliny
 2. + Irena Wyszyńska
 3. + Alojzy Jarmoc (30 dz.)

 

Wtorek – 22 listopada 2022 r.

7.00    1. + Maria i Konstanty Netopilek

 1. + Leokadia Hryniewicka (30 dz.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Jarosław Snarski (1 r.)

 1. + Marek Kosior (22 gr.)
 2. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Środa – 23 listopada 2022 r.

7.00    1. + Marek Kosior (23 gr.)

 1. + Tadeusz Borecki (40 r.), Helena, Adam, Józef, Józefa Boreccy

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. W urodziny Tomasza

 1. + Zygmunt Porzeziński (2 r.)
 2. + Tadeusz i Krystyna

 

Czwartek – 24 listopada 2022 r.

7.00    + Danuta Panasiewicz

18.00  1. + Wojciech Kopijkowski (1 r.)

 1. + Marek Kosior (24 gr.)
 2. + Alicja i Henryk Abucewicz
 3. W intencji wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin
 4. W 2 urodziny Oli i za całą jej rodzinę

 

Piątek – 25 listopada 2022 r.

7.00    + Leszek, Jarosław, Helena, Adolf Żakowicz

18.00  1. + Agata Kozikowska

 1. + Marek Kosior (25 gr.)
 2. + Walenty i Helena, Anastazy, Zofia, Teresa i Celina

 

Sobota – 26 listopada 2022 r.

7.00    + Sebastian Wszeborowski

18.00  1. + Marek Kosior (26 gr.)

 1. + Henryk Dobrzyński

 

Niedziela – 27 listopada 2022 r.

8.00    + Ryszard, Mariola Tercjak, Aleksander, Maria, Mieczysław Cylwik, Stefania, Karol Celner

10.00  + Marek Kosior (27 gr.)

12.00 1. W intencji Parafian

 1. + Krystyna, Tadeusz, r. Świerżewskich
 2. + Piotr, Krystyna Chwatko
 3. W 20 urodziny Rafała
 4. W 8 urodziny Aleksandry, 6 urodziny Dominiki, 4 urodziny Jakuba

18.00  + Krystyna Sobolewska