Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16.12) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24.12) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w wtorki i piątki o 18.00, w soboty o 6.00 (nie będzie Mszy św. o 7.00). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

We środę (30.11), przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu. Jest to dzień imienin naszego ks. Andrzeja. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona o 18.00.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o  godz. 7.00 i o 17.45, adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00 z możliwością spowiedzi św. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00; o 17.15, w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca św.

– w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne KŻR; ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Zapraszamy do adwentowego gestu miłości wobec najmniejszych poprzez włączenie się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych: pieluch, nowych ubranek i zabawek, kosmetyków dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Ukrainie. Dary można składać do czwartej niedzieli Adwentu przy ołtarzu Miłosierdzia.

Dzieci (od klasy V) i młodzież naszej parafii zapraszamy w dniach 9-11.12 (piątek-niedziela) na rekolekcje w Hermanówce. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.

Za chwilę pobłogosławimy opłatki wigilijne będą one do nabycia w zakrystii i kancelarii. Przygotowały je klauzurowe siostry benedyktynki z Drohiczyna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na utrzymanie ich klasztoru i potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła można się także zaopatrzyć w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Młodzież Ruchu Światło-Życie przygotowała lampiony na adwent i Boże Narodzenie. Dzieci z wspólnoty „Promyki Miłosierdzia” z s. Damaris i rodzicami, zapraszają w przyszłą niedzielę na kiermasz świąteczny. Można będzie nabyć ozdoby świąteczne i piękne świece. Odpowiedzmy na zaproszenie dzieci i młodzieży, by w ten sposób wspomóc ich chrześcijańską formację.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Nasze przygotowanie na Boże Narodzenie:

Roraty: wtorki i piątki o g. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, g. 6.00 (nie ma Mszy św. o g. 7.00);

Wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym: soboty, g. 17.45;

Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – piątek, g. 17.00-18.00;

Rekolekcje: 18.12 (porządek niedzielny), 19-20.12 (7.00, 9.00, 18.00).

 

W tym tygodniu patronują nam:

– środa (30.11) – św. Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

– sobota (3.12) – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

– niedziela (4.12) – św. Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

 

 

Intencje

28 listopada 2022 r. – poniedziałek

7.00     + Waleria, Stanisław, Tadeusz

18.00   1. + Agata Kozikowska

 1. + Marek Kosior (28 gr.)
 2. + Edward Michałowski
 3. W 4 urodziny Anastazji Balejko

 

29 listopada 2022 r. – wtorek

7.00     + Zofia Rygorczuk

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. + Leontyna (24 r.), Stanisław, r. Dmochowskich i Mianowskich

 1. + Marek Kosior (29 gr.)
 2. + Kazimierz Szczęśniak

 

30 listopada 2022 r. – środa

7.00     1. + Stanisław, Tadeusz, Anna, Wiktor Bazyluk

 1. + Marek Kosior (30 gr.)

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W imieniny ks. Andrzeja

 1. W urodziny i imieniny Andrzeja i za Jana
 2. + Marianna, Ryszard, Krystyna, Kazimierz, r. Idźkowskich i Niewińskich
 3. + Bolesław, Antonina, Teodora (f), Wacław, Helena, r. Wojtach
 4. + Grażyna (8 r.)
 5. W 81 urodziny Czesławy Lewkowicz

 

1 grudnia 2022 r. – czwartek

7.00     1. + Danuta Panasiewicz (1 gr.)

 1. + Jadwiga Zubrycka

18.00   1. + Daniela i Czesław Zabłoccy (1 gr.)

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Iwona Kopeć
 3. + Irena Sawera (2 gr.)

 

2 grudnia 2022 r. – piątek

7.00     + Danuta Panasiewicz (2 gr.)

18.00   1. + Daniela i Czesław Zabłoccy (2 gr.)

 1. + Sebastian Wszeborowski
 2. + Wacław i Magda
 3. + Irena Sawera (2 gr.)

 

3 grudnia 2022 r. – sobota

6.00     1. + Adam Proniewski (9 r.)

 1. + Helena, r. Tyborowskich

18.00   1. W urodziny Małgorzaty Poduch

 1. + Irena Sawera (3 gr.)
 2. + Danuta Panasiewicz (3 gr.)
 3. + Daniela i Czesław Zabłoccy (3 gr.)

 

4 grudnia 2022 r. – niedziela

8.00     + Danuta Panasiewicz (4 gr.)

10.00   1. + Stanisław, Genowefa, r. Perkowskich

 1. + Stanisław, Waleria, Tadeusz, Jan, Felicja, Paweł

12.00. 1. W 14 urodziny Julii

 1. W 2 urodziny Jacusia
 2. + Irena Sawera (4 gr.)
 3. W intencji Parafian

18.00   1. + Daniela i Czesław Zabłoccy (4 gr.)

 1. + Jerzy Jurczak (6 r.), Stanisław, Anna Joka