Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

Młodzież klas ósmych zapraszamy na bezpłatne zajęcia z matematyki i języka angielskiego, które będą odbywały się raz w tygodniu w naszym domu parafialnym. Zgłoszenia przez rodziców i opiekunów w zakrystii i biurze parafialnym. Ilość miejsc ograniczona. Przy tej okazji dziękujemy za szlachetną inicjatywę nauczycielom.

Wczoraj odbył się „Bal Wszystkich Świętych” – z całego serca dziękujemy wspólnotom „Przyjaciele Oblubieńca” i „Matki w modlitwie za przygotowanie pięknej zabawy dla dzieci naszej parafii a Dyrekcji szkoły za udostępnienie miejsca.  

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Jutro rozpocznie się remont zakrystii. W sprawach załatwianych po Mszach św. prosimy o zejście do tymczasowej zakrystii przy dolnym kościele. Wejście bocznymi drzwiami, przy grocie Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę (30.10), po Mszy św. o 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i zainteresowanych pogłębieniem Słowa Bożego, poświęcone Listowi św. Pawła do Galatów – zapraszamy.

Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o szczególnym charakterze tych miejsc. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty –to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela. 

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek (28.10) – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

Odeszli do Pana:

+ Paweł Koszałkowski, Alojzy Jarmoc, Leokadia Hryniewicka

Intencje

Poniedziałek – 24 października 2022 r.

7.00   + Jarosław Snarski (24 gr.)

18.00 1. + Wiesława Sadowska (30 dz.)

 1. + Dorota Sobiech (24 gr.)
 2. + Agata Kozikowska
 3. + Danuta Panasiewicz
 4. + Edward Milko, Witold Szkiło
 5. W urodziny Eweliny

Wtorek – 25 października 2022 r.

7.00   + Wiktoria Mazurczyk

18.00 1. + Felicja, Józef Radziwon

 1. + Dorota Sobiech (25 gr.)
 2. + Jarosław Snarski (25 gr.)
 3. Dziękczynno błagalna Teresy z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

Środa – 26 października 2022 r.

7.00   + Jarosław Snarski (26 gr.)

18.00 1. + Dorota Sobiech

 1. + Krzysztof Mściwujewski (7 r.), Marianna, Wiktor, Wacław, Zofia
 2. + Czesława (f), Władysław
 3. W intencji Bogu wiadomej

Czwartek – 27 października 2022 r.

7.00   1. + Dorota Sobiech (27 gr.)

 1. + Andrzej Panuś

18.00 1. W 17 urodziny Patrycji

 1. Za wspólnotę „Matki w modlitwie” i ich rodziny
 2. + Jarosław Snarski (27 gr.)

Piątek – 28 października 2022 r.

7.00   1. + Jarosław Snarski (28 gr.)

 1. + Edmund Niedźwiedzki

18.00 1. + Dorota Sobiech (28 gr.)

 1. + Edward Michałowski
 2. + Eugenia Mańkowska (22 r.)
 3. W imieniny Tadeusza i w 48 rocznicę ślubu Tadeusza i Bożeny

Sobota – 29 października 2022 r.

7.00   + Janina Matysewicz

18.00 1. Dorota Sobiech (29 gr.)

 1. + Jarosław Snarski (29 gr.)
 2. + Tadeusz, Felicja, Józefa, r. Kuleszów i Czerniawskich
 3. + Ryszard Pawłowski (2 r.), r. Pawłowskich
 4. + Mieczysław, Stanisława (f) Olszewscy, r. Olszewskich i Krutulów
 5. W urodziny Dominiki Poduch

Niedziela – 30 października 2022 r.

8.00   1. + Danuta Panasiewicz

 1. + Kazimierz Szczęśniak

10.00 1. + Dorota Sobiech (30 gr.)

 1. + r. Sokołów i Kreczków
 2. W urodziny Anety

12.00 1. W intencji Parafian

 1. + Jarosław Snarski (30 gr.)
 2. + Władysław Pracki (17 r.)
 3. + Czesław Aleksander Gryguć

18.00 1. + Agata Kozikowska

 1. + Henryk Dobrzyński