Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

Z całego serca dziękujemy naszym Siostrom i Braciom za sobotnie prace w przy naszym kościele.

W najbliższy czwartek (13.10) o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Bogu przez Niepokalane Serce Maryi będziemy polecać pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie i życie nasze. Po Mszy św., odprawionej w tych intencjach, wyruszy z kościoła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przejdzie ona ulicami: ul. Niedźwiedzią, ul. Wilczą, ul. Żurawią, ul. Sarnią, ul. Sokolą, ul. Niedźwiedzią do kościoła. Serdecznie zapraszamy. 

W piątek (14.10), będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

W sobotę (15.10), przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30, dzieci w poniedziałki i piątki na 16.30 do dolnego kościoła.

W najbliższą niedzielę (16.10), przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Przy wyjściu z kościoła naszymi ofiarami możemy wspomóc KUL i Centrum Formacji Świeckich naszej Archidiecezji.

W każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 w kościele p.w. Ducha Świętego odbywają się Msze św. w intencji wyzwolenia z nałogów. Można wówczas złożyć deklaracje abstynenckie oraz spotkać się i porozmawiać z członkami diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mieszkańcy naszego osiedla proszą o wsparcie projektu M 18 – budowa ekranów akustycznych wokôł toru wyścigowego „Wschodzący Białystok”.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Odeszli do Pana:

+ Zofia Krystyna Woźniak, Stanisław Gudowski

 

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek (13.10) – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

– sobota (15.10) – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

 

Intencje

Poniedziałek – 10 października 2022 r.

7.00   1. + Dorota Sobiech (10 gr.)

 1. + Zofia Rygorczuk

18.00 1. + Grzegorz Wojtkowski

 1. + Jarosław Snarski (10 gr.)
 2. + Mieczysław Sienkiewicz
 3. W 5 urodziny Bruna

 

Wtorek – 11 października 2022 r.

7.00   + Jarosław Snarski (11 gr.)

18.00 1. + Władysław Sokół (5 r.), Rozalia, Irena, Wiesława, Lech

 1. + Dorota Sobiech (11 gr.)
 2. + Piotr Siewko (7 r.)
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Środa – 12 października 2022 r.

7.00   + Jarosław Snarski (12 gr.)

18.00 1. + Dorota Sobiech (12 gr.)

 1. + Sebastian Wszeborowski
 2. + Helena Sulima
 3. W 22 urodziny Moniki

 

Czwartek – 13 października 2022 r.

7.00   + Bolesława, Marian, Rozalia, Kazimierz

18.00 1. W intencjach fatimskich

 1. W rocznicę śmierci Helenki Chrzanowskiej
 2. + Cezary Iwanicki (1 r.)
 3. + Dorota Sobiech (13 gr.)
 4. + Jarosław Snarski (13 gr.)
 5. + Irena Hryc, r. Hryców

 

Piątek – 14 października 2022 r.

7.00   + Jarosław Snarski (14 gr.)

18.00 1. + Dorota Sobiech (14 gr.)

 1. + Krystyna Sobolewska
 2. + Elżbieta Drągowska (5 r.)
 3. + Janina, Ferdynand Pancewicz

 

Sobota – 15 października 2022 r.

7.00   + Jarosław Snarski (15 gr.)

18.00 1. + Dorota Sobiech (15 gr.)

 1. + Romuald Szyszko (25 r.), r. Szyszków
 2. + Sebastian Wszeborowski
 3. + Jadwiga, Stanisław, Józefa (f), Wacław, r. Tomczuków

 

Niedziela – 16 października 2022 r.

8.00   1. Franciszek i Władysława Sitko, Mieczysław Zapolski

 1. W rocznicę ślubu Danuty i Grzegorza

10.00 1. Dorota Sobiech (16 gr.)

 1. + Janina i Bartłomiej Kaczeniuk, r. Porzezińskich, Lebieżyńskich

12.00 1. Dziękczynna za Boże błogosławieństwo dla Julii, Zuzanny i Mai i o opiekę aniołów stróżów

 1. W 1 urodziny Leny Dakowicz

18.00 1. + Jarosław Snarski (16 gr.)

 1. + Teresa, Wilhelm Brzezińscy, Waldemar, Jan, Berta Brzezińscy