Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30; dzieci mają swoje nabożeństwo różańcowe w poniedziałki i piątki o godz. 16.30 w dolnym kościele.

Zachęcamy do modlitwy różańcowej przez cały rok. Może w tym pomóc przystąpienie do KŻR. Przynależność do tej wspólnoty polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca tzw. „dziesiątki”, w obranej intencji i uczestniczenie, w miarę możliwości, raz w miesiącu w spotkaniu formacyjnym. Bliższe informacje przy wyjściu z kościoła u pań ze wspólnoty „Żywego Różańca”.

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

W środę (5.10), będziemy wspominać w liturgii św. Siostrę Faustynę Kowalską, „Apostołkę Bożego Miłosierdzia”. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

W pierwszy czwartek miesiąca „Godzina Święta” o godz. 17.00.

W piątek (7.10), przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Od 15.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.  

W najbliższą sobotę (8.10) od 9.00 do 12.00 zapraszamy do włączenia się w prace porządkowe przy naszym kościele i domu parafialnym. W miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą narzędzia ogrodowe.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (9.10) na Mszę św. o godz. 12.00 a po niej na spotkanie formacyjne.

Dzisiaj w naszym mieście będzie miał miejsce Marsz dla Życia. Poprzedzi go Msza św. o godz. 14.00 w Archikatedrze. Po Mszy marsz przejdzie ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Rocha. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi. W ten sposób podziękujmy Panu Bogu za dar każdego ludzkiego życia.

Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. Dary składamy przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W dniach 4–6.11 organizowane są w Hodyszewie rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Bliższe informacje i kontakt: www.spotkaniamalzenskie.pl

Społeczność szkoły przy ul. Gdańskiej prosi o poparcie projektu modernizacji obiektów sportowych w ramach budżetu obywatelskiego.   

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

 

Odeszła do Pana: śp. Wiesława Sadowska

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek (4.10) – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa (5.10) – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

 

 

Intencje

Poniedziałek – 3 października 2022 r.

7.00    1. + Jarosław Snarski  (3 gr.)

 1. + Dorota Sobiech (3 gr.)

18.00  1. + Ryszard, Krystyna, r. Wierzbickich

 1. + Irena Sewera (1 r.)
 2. + Władysław, Sławomir Łada

 

Wtorek – 4 października 2022 r.

7.00    1. + Jarosław Snarski  (4 gr.)

 1. + Teresa, Franciszek, Regina, Edward

18.00  1. + Regina, Piotr, Paweł, r. Puławskich, Jaroszewskich, Breś

 1. + Dorota Sobiech (4 gr.)

 

Środa – 5 października 2022 r.

7.00    1. + Jarosław Snarski  (3 gr.)

 1. + Grzegorz Wojtkowski

18.00  1. W rocznicę ślubu Elżbiety i Dariusza

 1. Za wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca”
 2. W intencji Bogu wiadomej
 3. + Dorota Sobiech (5 gr.)
 4. + Bogdan Naumowicz (7 r.)

 

Czwartek – 6 października 2022 r.

7.00    1. + Janusz Mirończuk        

 1. + Dorota Sobiech (3 gr.)

18.00  1. W intencji Bogu wiadomej

 1. + Wanda Prokopczyk (5 r.)
 2. + Jarosław Snarski (5 gr.)

 

Piątek – 7 października 2022 r.

7.00    1. + Jarosław Snarski  (7 gr.)

18.00  1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Dorota Sobiech (7 gr.)
 2. + Sabina i Antoni
 3. Dziękczynna w intencji p. Marii z prośbą o potrzebne łaski

 

Sobota – 8 października 2022 r.

7.00    + Jarosław Snarski  (8 gr.)

18.00  1. + Dorota Sobiech (8 gr.)

 1. + r. Madejskich i Leluszów
 2. + Krystyna Sobolewska
 3. W 2 r. ślubu Przemysława i Anety

 

Niedziela – 9 października 2022 r.

8.00    + Roman Michaluk

10.00  1. + Dorota Sobiech (9 gr.)

 1. W rocznicę ślubu Danuty i Zbigniewa
 2. + Jadwiga, Jan, Leszek, r. Jeleniewskich, Henryk, Zenobia, Jan, Franciszka, Regina Niewińscy

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + Helena i Czesław Sobolewscy

18.00 1.+ Jarosław Snarski  (3 gr.)

 1. Za członkinie KŻR p. Suszyńskiej