Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.

Jutro (29.08), w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

W czwartek (1.09), początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Od 1.09 (czwartek), w dni powszednie będzie w naszym kościele Msza św. o godz. 7.00. Porządek mszy niedzielnych pozostaje bez zmian: 18.00 (sobota), 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. 

Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.

Piątek (2.09), będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00-21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duchowe i fizyczne a także za dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny. Tego dnia wznowimy pierwszo piątkowe odwiedziny chorych.

W sobotę (3.09), przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 (z różańcem fatimskim).

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic różańca świętego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. W ostatnim miesiącu zostały wykończone drzwi pomiędzy kruchtą a kościołem, obłożone kamieniem pilastry przy drzwiach wejściowych, wyremontowane schody wejściowe, ostatnie prace nad elewacją. Późną jesienią rozpocznie się remont zakrystii.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (3.09), o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00. Jest możliwość zarezerwowania miejsca w autokarze na powrót z Krypna do Białegostoku.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2023. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów – wsparcie dzieci z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. tornister z „wyprawką szkolną”, a następnie dostarczyć go do naszej parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32.    Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas z dopiskiem „Tornister”.

Decyzją ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, od 1.09 rozpocznie pracę w naszej parafii, w charakterze rezydenta ks. Andrzej Masłowski. Nasz nowy duszpasterz przyjął święcenia kapłańskie w 1989 r. Jest doktorem psychologii. Dotychczas pracował w naszym seminarium. Ks. Andrzejowi życzymy radości z posługi pośród nas, ogarnijmy go modlitwą i życzliwością.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

 

 

Intencje

29 sierpnia 2022 r. – poniedziałek

18.00  1. + Wanda Bykowska (29 gr.)

 1. + Sebastian Wszeborowski
 2. + Zofia Rygorczuk
 3. O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Haliny i Henryka Ładów

 

30 sierpnia 2022 r. – wtorek

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Wanda Bykowska (30 gr.)

 1. + Gabriel Rachwało (9 r.)
 2. + Kazimierz Szczęśniak
 3. O szczęśliwe przyjście na świat Matyldy oraz o zdrowie dla jej mamy Magdy

 

31 sierpnia 2022 r. – środa

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Zofia Rygorczuk ( od rodziny Machów)

 1. + Jadwiga Zubrycka (30 dz.)
 2. + Jarosław Snarski
 3. + Iwona Kopeć
 4. W urodziny Elżbiety Gilejko-Pieńczak
 5. Dziękczynna za dr Florczyk z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

 

1 września 2022 r. – czwartek

7.00    1. + Józef Łoniewski (23 r.), r. Łoniewskich i Osieckich

 1. + Regina i Stanisław de Sago

8.00    W intencji katechetów, nauczycieli, rodziców i uczniów

18.00  1. + Jadwiga Łukaszewska (1 gr.)

 1. + r. Lulewiczów, Bronisława – 13 r., Bronisław, Jerzy, Ryszard, Cecylia, Bogdan
 2. W intencji Bogu wiadomej
 3. W urodziny Katarzyny

 

2 września 2022 r. – piątek

7.00    1. + Jadwiga Łukaszewska (2 gr.)

 1. Dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie
 2. W dniu urodzin Diany z prośbą o dobre decyzje życiowe

18.00  1. W urodziny Doroty Gilejko

 1. W 44 r. ślubu Janiny i Krzysztofa i za całą ich rodzinę
 2. + Władysław Miduszewski (30 r.), Leokadia

 

3 września 2022 r. – sobota

7.00    + Jadwiga Łukaszewska (3 gr.)

18.00  1. + Apolonia Gryguć (3 r.)

 1. + Helena Zubrycka (1 r.)

 

4 września 2022 r. – niedziela

8.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 1. + Bronisław, Stanisława, r. Drozdowskich, Marianna i Irena
 2. + Bronisława, Jan, Waldemar Szymańscy

10.00  1. W 90 urodziny Stefanii Godlewskiej

 1. + Felicja, Krystyna, Bronisława (f), Jan , Serafina, Mikołaj

12.00  1. + Anna Woronko, Janina Pedryc (30 r.)

 1. + r. Iłendów

18.00  1. + Jadwiga Łukaszewska (4 gr.)

 1. + Sebastian Wszeborowski