Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

Jutro (22.08), w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

We wtorek (23.08) obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

W środę (24.08), w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W piątek (26.08), przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00. Świętowanie zakończymy o godz. 20.30 maryjnym czuwaniem i Apelem Jasnogórskim – serdecznie zapraszamy.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2023. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów – wsparcie dzieci z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. tornister z „wyprawką szkolną”, a następnie dostarczyć go do naszej parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32.    Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas z dopiskiem „Tornister”.

1 Podlaska Pielgrzymka Rowerowa, w tym roku do Hodyszewa, odbędzie się w dniach 27–28.08, informacje i zapisy na stronie rekoakcje.pl

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– środa (24.08) – św. Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

– sobota (28.08) – św. Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

 

 

Intencje

22 sierpnia 2022 r. – poniedziałek

18.00 1. + Wanda Bykowska (22 gr.)

 1. + Łucja Świeżbińska (1 r.)
 2. W 30 urodziny Roberta
 3. W 14 urodziny Mai Chwieśko

 

23 sierpnia 2022 r. – wtorek

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. + Wanda Bykowska (23 gr.)

 1. + Czesław Aleksander Grykuć
 2. + Marek Minta
 3. O błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla rodziny Ładów: Małgorzaty, Karola i ich synów Mateusza i Michała

 

24 sierpnia 2022 r. – środa

17.50            Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 1. + Wanda Bykowska (24 gr.)

 1. + Wojciech Szotko
 2. + Danuta Panasiewicz
 3. W 9 urodziny Juliana
 4. O zdrowie, pomyślność i nawrócenie dla Roberta

 

25 sierpnia 2022 r. – czwartek

18.00 1. + Wanda Bykowska (25 gr.)

 1. + Alina, Mirosław, r. Poznańskich, Galczaków
 2. + Maria Piskurewicz (2 r.)
 3. W 4 rocznicę ślubu Pauliny i Macieja
 4. W intencji wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin

 

26 sierpnia 2022 r. – piątek

18.00 1. + Wanda Bykowska (26 gr.)

 1. + Jan, Stanisława Wojtachowie
 2. + Eugeniusz, r. Biryłów
 3. + Zygfryd Zagórski (16 r.), r. Zagórskich, Kuczyńskich, Kajewskich, Cylko

20.30 Apel Jasnogórski

 

27 sierpnia 2022 r. – sobota

18.00 1. + Wanda Bykowska (27 gr.)

 1. + Henryk Dobrzyński
 2. + Regina Lassen de Sago (1 r.)
 3. + Agata Kozikowska
 4. + Jan i Stanisława

 

28 sierpnia 2022 r. – niedziela

8.00   1. + Wanda Bykowska (28 gr.)

 1. + Edmund Niedźwiedzki

10.00 1. + Tadeusz Kaczan, Anna, Ludwik, Helena, Ludwik, Aleksandra

 1. + Edward Michałowski
 2. W 14 urodziny Amelii

12.00 1. W intencji Parafian

 1. + Edmund, Helena, Teofil, Aleksander, Franciszek, r. Zimnochów
 2. + Stanisław, Adela, Antoni Jarmoc
 3. + Zygmunt Leszczyński (3 r.), Krystyna Drozdowska, Piotr Leszczyński
 4. W 23 r. ślubu Renaty i Piotra
 5. W 2 r. ślubu Joanny i Piotra Narewskich

18.00 + Helena i Jerzy Wencel, r. Wencelów, Maria