Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

Jutro (11.07), przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

W środę (13.07) o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie w intencjach, które można napisać na kartkach i wrzucić do przygotowanej skarbonki. W tych intencjach będzie także odprawiona Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze prośby.

W sobotę (16.07), przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Białostockiej zaprasza w dniach 25–28.08 na rekolekcje w Surażu seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. sierpnia. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 793 933 523 oraz na stronie internetowej: odnowa.bialystok.pl.

Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07–12.08 2022 r. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook BPPnJG.

W letnie miesiące pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on nasz szacunek do miejsca świętego i tych, którzy w nim przebywają, by się modlić.

Przypominamy że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do nawiedzeń Najświętszego Sakramentu i modlitwy osobistej. Od niedzieli do piątku, o 16.45 jest adoracja Najświętszego Sakramentu; okazja do spowiedzi pół godziny przed przed każdą Mszą św.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Iwona Kopeć i Kazimierz Szczęśniak

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek – św. Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

– wtorek – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

– środa – św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

– piątek – św. Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

 

 

Intencje

Poniedziałek – 11.07.2022 – g. 18.00

 1. + Łucja Sadowska (11 gr.)
 2. + Roman Michaluk
 3. + Stanisław Szabłowski
 4. + Wacław Mazur (11 gr.)
 5. + Jan, Janina, Stefan i ich rodzice

 

Wtorek – 12.07.2022 – g. 18.00

 1. + Łucja Sadowska (12 gr.)
 2. + Wacław Mazur (12 gr.)
 3. W 30 urodziny Jakuba
 4. W urodziny Patyka Chrzanowskiego

   

Środa – 13.07.2022 – g. 18.00

 1. W intencjach Fatimskich
 2. + Łucja Sadowska (13 gr.)
 3. + Wacław Mazur (13 gr.)
 4. + Cezary Iwanicki
 5. W urodziny Marka

 

Czwartek – 14.07.2022 – g. 18.00

 1. + Łucja Sadowska (14 gr.)
 2. + Wacław Mazur (14 gr.)
 3. + Józef (16 r.), Marcin, Adela, Janina, Józef, r. Więckowskich
 4. + Leokadia, Władysław, Zbigniew, Hajduków, r. Czarneckich

 

Piątek – 15.07.2022 – g. 18.00

 1. + Łucja Sadowska (15 gr.)
 2. + Wacław Mazur (15 gr.)+ Sebastian Wszeborowski
 3. + Henryk Dobrzyński, Popławskich
 4. W 1 ur. Melanii oraz Michaliny

 

Sobota – 16.07.2022 – g. 18.00

 1. + Łucja Sadowska (16 gr.)
 2. + Wacław Mazur (16 gr.)
 3. + Marek Lewkowicz (5r.)
 4. W urodziny Urszuli

 

Niedziela – 17.07.2022

 1. 8.00
 2. + Łucja Sadowska (17 gr.)
 3. O szczęśliwą operację dla Joanny i zdrowie dla jej rodziny
 4. 10.00
 5. + Henryk Niewiński
 6. + Henryk, Marek, r. Prusielów, Gryguciów i Mintów
 7. 12.00
 8. W intencji Parafian
 9. + Zofia Rygorczuk
 10. + Józef Rutkowski
 11. 18.00
 12. + Wacław Mazur (17 r.)
 13. + r. Sipko, Królik
 14. + Mirosław Dackiewicz (11 r.), Hipolit Rynkiewicz