Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

Bogu i ludziom dziękujemy za piękne, duchowe doświadczenia minionego tygodnia: nabożeństwo fatimskie i Uroczystość Bożego Ciała. Na stronie internetowej jest podany link do zdjęć z tej uroczystości. Panu Krzysztofowi Orłowskiemu dziękujemy za profesjonalne uwiecznienie naszej eucharystycznej procesji.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 18.00 Msza św., nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe i procesja. W najbliższy czwartek, na zakończenie dni eucharystycznych będzie poświęcenie pierwocin ziemi, tzw. „wianuszków” a także błogosławieństwo dzieci – zatroszczmy się o ich obecność tego dnia w kościele.

W dniu wczorajszym, w białostockiej katedrze pięciu mężczyzn, ministrantów seniorów naszej parafii, po dwuletnim przygotowaniu teologicznym, liturgicznym i duchowym, zgodnie z tradycją Kościoła, w czasie Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp Józefa Guzdka zostało ustanowionych nadzwyczajnymi szafarzami Eucharystii. Oznacza to, że mogą, za zgodą i na polecenie biskupów, prezbiterów i diakonów – zwyczajnych szafarzy zanosić Komunię św. chorym, dokonywać wystawienia i schowania Najświętszego Sakramentu a także pomagać w udzielaniu komunii. Przyjmijmy ich z życzliwością i otoczmy modlitwą, prosząc o owocną posługę w naszej wspólnocie. 

W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu (od 16.45 do 17.30). Zmienia się także porządek niedzielnych

Mszy św. Od pierwszej niedzieli lipca (3.07) niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

W czwartek (23.06), przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

W czwartek (23.06), przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23.06.

W piątek (24.06), przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

Od 25-26.06 organizowana jest piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Pielgrzymi białostoccy wyruszają 25.06 ze Świętej Wody o godzinie 7.00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26.06 (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Zapisy prowadzone są w zakrystii i kancelarii.

Caritas włącza się akcję PACZKA DLA UKRAINY. Potrzebna jest przede wszystkim żywność. Bliższe informacje są na stronie: bialystok.caritas.pl/paczka-dla-ukrainy-reaktywacja/

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

.

 

 

Intencje

20 czerwca  2022 r. – poniedziałek

7.00    1. + Ewa Baranowska (20 gr.)

 1. + Zofia Rygorczuk

18.00  1. O rozeznanie powołania i dobre decyzje dla Krzysztofa

 1. + Jolanta Popławska
 2. W urodziny Elizy Szorc

 

21 czerwca 2022 r. – wtorek

7.00    1. + Ewa Baranowska (21 gr.)

 1. O zdrowie dla Andrzeja Wierzbickiego

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Irena Wyszyńska

 1. + Mikołaj Moroz (20 r.), Antonina, Józef Potęga

 

22 czerwca 2022 r. – środa

7.00    + Ewa Baranowska (22 gr.)

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Marek Jodłowski

 1. + Wanda Jaromska
 2. + Helena i Władysław Bodziak

 

23 czerwca 2022 r. – czwartek

7.00    + Ewa Baranowska (23 gr.)

18.00  1. + Jan Perkowski

 1. W 22 urodziny Julii
 2. + Jan, Matylda, Felicja, Edward, Stanisława (f)
 3. + Stanisław Sęk (6 r.)
 4. W 19 urodziny Natalii Woronieckiej

 

24 czerwca 2022 r. – piątek

 7.00   1. + Ewa Baranowska (24 gr.)

 1. + Jan, Bronisława, Waldemar Szymańscy

18.00  1. W imieniny Jana

 1. W 5 rocznicę ślubu Anny I Piotra
 2. W imieniny Janiny Gilejko
 3. + Janina i Józef Płonowscy
 4. W urodziny Beaty Wyszyńskiej
 5. + Jan, Anna, Arkadiusz

 

25 czerwca 2022 r. – sobota

7.00    1. + Ewa Baranowska (25 gr.)

 1. + Jan, Maria, Józef, Bronisław, Henryk, Czesław, Stanisława, Jan

18.00  1. + Eugenia, Antoni Krawiel, r. Komorowskich

 1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Janiny Jabłońskiej i całej jej rodziny
 2. + Danuta Panasiewicz

 

26 czerwca 2022 r. – niedziela

7.30    1. + Ewa Baranowska (26 gr.)

 1. + Marek Poduch, Zenon, r. Poduchów, Markowskich, Robert Roszko

9.00    1. + Elżbieta Kosior (18 r.), Zofia, Celestyn, r. Kurnickich, Marek

 1. W 7 urodziny Aleksandry
 2. + Maria Choroszucha

10.30  1. W 15 r. ślubu Dominiki i Pawła

 1. W urodziny i imieniny Janiny Lewko

12.00  Rocznica męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego i Towarzyszy

18.00  1. + Władysława (f), Czesław Szewczul

 1. + Paulina i Kazimierz Sokół, Jan i Stanisława Sokół