Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

We wtorek (1.03), przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

2 marca przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Po Mszach św. będziemy wspierać naszymi ofiarami uchodźców z Ukrainy. Taka możliwość istnieje także dzisiaj, przy wyjściu z kościoła. Ofiary zostaną przekazane Caritas naszej Archidiecezji, która organizuje pomoc. Ks. Arcybiskup zachęca, by parafie włączyły się w tworzenie bazy logistycznej uchodźcom poprzez zbieranie ofert mieszkań do wynajęcia, a nawet opłatę czynszu. Takie informacje proszę nam zgłaszać.  

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy także do podjęcia postu o wodzie i włączenie w tą ascetyczną praktykę intencji o pokój na Ukrainie. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy w nich udziału.

W Środę Popielcową nieczynne będzie biuro parafialne.

Od czwartku do soboty (3-5.02) zapraszamy na wieczory skupienia i biblijnej refleksji, które pomogą nam wejść w czas Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie biblijna katecheza wprowadzająca w modlitwę osobistą a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. Skorzystajmy z tego czasu łaski, by Wielki Post przyniósł w nas jak najpiękniejsze owoce. Przez te dni przeprowadzi nas ks. Wojciech Michniewicz – biblista z naszego Seminarium Duchownego.

W sobotę (4.03), przypada uroczystość św. Kazimierza, królewicza – patrona naszej Prowincji Kościelnej.

Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00; spowiedź święta od godz. 17.00 – nie ma adoracji od godz. 15.00;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. Różaniec fatimski wyjątkowo o 17.15.

W pierwszą niedzielę miesiąca (6.03) po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie KŻR. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Trwa malowanie górnego kościoła; zakończono prace nad ogrzewaniem podłogowym; w tym tygodniu rozpocznie się układanie granitowej posadzki.

Nabożeństwa pasyjne rozpoczną się w naszym kościele po I niedzieli Wielkiego Postu.

Trwa rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 3. Informacje na stronie internetowej i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

 

Intencje

Poniedziałek – 28 lutego 2022 r.

7.00     1. + Halina Perkowska (29 gr.)

 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00   1. + Barbara Lewkowicz (29 gr.)

 1. + Jerzy Kordasiewicz (6 r.)
 2. W 60 urodziny Marka Pińkowskiego
 3. + Edward Michałowski

 

Wtorek – 1 marca 2022 r.

7.00     1. + Halina Perkowska (30 gr.)

 1. W urodziny Janiny o błogosławieństwo Boże dla rodziny Kuleszów

18.00   1. W imieniny ks. Proboszcza

 1. + Barbara Lewkowicz (30 gr.)
 2. + Bolesław (34 r.)

 

Środa – 2 marca 2022 r.

7.00     1. + Zenon Zalewski (1 gr.)

 1. O wybudzenie z śpiączki i łaskę zdrowia dla Włodzimierza Machnickiego

9.00     W intencji Bogu wiadomej

16.30   W intencji Bogu wiadomej

18.00   1. + Eugeniusz Gilejko

 1. + r. Kułak, Rakieć, Klim

19.30   + Regina Puławska (1 gr.)

 

Czwartek – 3 marca 2022 r.

7.00     1. + Zenon Zalewski (2 gr.)

 1. + Regina Puławska (2 gr.)

18.00   1. + Helena, Franciszek, Teofil, Aleksander, Edmund, r. Idźkowskich i Zimnochów

 1. + Helena Zubrycka
 2. W intencji Bogu wiadomej

 

Piątek – 4 marca 2022 r.

7.00     1. + Zenon Zalewski (3 gr.)

 1. + Regina Puławska (3 gr.)
 2. + Kazimierz, Sławomir, Jerzy, Grażyna Lulewicz

18.00   1. + Elżbieta Roszkowska (5 r.)

 1. + Janina, Franciszek

 

Sobota – 5 marca 2022 r.

7.00     1. + Zenon Zalewski (4 gr.)

 1. + Regina Puławska (4 gr.)

18.00   1. + Grzegorz Wojtkowski

 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 2. O zdrowie dla Krystyny Kisielewskiej
 3. W urodziny Gabrieli

 

Niedziela – 6 marca 2022 r.

7.30     + Zenon Zalewski (5 gr.)

9.00     1. + Regina Puławska (5 gr.)

 1. + Jan Bartoszewicz

10.30   W urodziny Janiny Gilejko

12.00   W intencji Parafian

14.00   Dziękczynna za otrzymane łaski i potrzebne siły i Bożą pomoc w życiu Aleksandry

18.00   1. + Tadeusz Smaczny (6 r.)

 1. + Regina, Piotr, Paweł, r. Jaroszewskich i Puławskich