Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu inspiruje nas do godnego życia.

Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Młodzież naszej parafii (od klasy 6 SP) zapraszamy w dniach 26-28.11 na rekolekcje wyjazdowe w Bogdankach. Zapisy u ks. Stanisława.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty,

godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

W soboty adwentu o godz. 17.45, po raz pierwszy w najbliższą sobotę – Wigilię I Niedzieli Adwentu – zapraszamy na wprowadzenie do modlitwy niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem.

Także w przyszłą sobotę, wigilię pierwszej niedzieli Adwentu zapraszamy na czuwanie adwentowe. Rozpocznie się ono o godz. 19.00. Jest to szansa na wyciszenie się, usłyszenie Słowa Boga i wejście z Jego łaską w czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które w tym roku przygotowały nam Siostry Benedyktynki z Drohiczyna. Będzie można je nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu.

Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary, naszą odpustową jałmużnę na świadczoną na wschodniej granicy przez Caritas pomoc migrantom.

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Dziękujemy Mu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i posługę Słowa ks. Wojciecha i prosimy, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Posyłamy wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie nasz pasterski uścisk i „Szczęść Boże!” z okazji naszej patronalnej Uroczystości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

 

Intencje

22 listopada 2021 – poniedziałek

7:00    + Lech Chwatko (22 gr.)

18:00  1. + Hanna Bolczak (1 r.)

 1. + Piotr Siepko (22 gr.)
 2. + Wojciech Szotko
 3. + Cecylia Lulewicz
 4. + Zygmunt Porzeziński (1 r.) – sem.

 

23 listopada 2021 – wtorek

7:00    1. + Tadeusz Borecki (39 r.), Helena, Adam, Józef. Józefa (f)

 1. + Lech Chwatko (23 gr.)

18:00  1. W urodziny Tomasza

 1. + Piotr Siepko (23 gr.)
 2. Za + z rodziny Stefana Świesiulskiego oraz + z rodziny Brygidy Świesiulskiej
 3. Intencja dziękczynna za otrzymane łaski oraz o błogosławieństwo Boże
 4. O Błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla Aleksandry i Miłosza

 

24 listopada 2021 – środa

7:00    + Lech Chwatko (24 gr.)

18:00  1. + Piotr Siepko (24 gr.)

 1. + Regina Puławska
 2. + Jan Praczyk
 3. Intencja dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla Marcina Grzecha i całej rodziny
 4. Dziękczynna za otrzymane łaski

 

25 listopada 2021 – czwartek

7:00    + Lech Chwatko (25 gr.)

18:00  1. + Jarek, Leszek, Adolf, Helena r. Żakowicz

 1. W intencji wspólnoty Matki w modlitwie i ich rodzin
 2. + Piotr Siepko (25 gr.)
 3. + Kacper Szorc (20 r.)

 

26 listopada 2021 – piątek

7:00    1. + Lech Chwatko (26 gr.)

 1. + Edward i Paulina Zabielscy, Andrzej, Jerzy Kulik

18:00  1. + Piotr Siepko (26 gr.)

 1. + Irena Wysocka
 2. Za + z rodziny Leszka i Laury Rybińskich

 

27 listopada 2021 – sobota

7:00    1. + Janina Janowicz

 1. + Lech Chwatko (27 gr.)

18:00  1. + Krystyna, Tadeusz Świerżewscy

 1. + Piotr Siepko (27 gr.)
 2. + Edward Dec

 

28 listopada 2021 – niedziela

7:30    + Waleria, Stanisław, Tadeusz

9:00    W intencji Bogu wiadomej

10:30  1. + Piotr, Krystyna Chwatko

 1. + Lech Chwatko (28 gr.)

12:00  1. W intencji Parafian

 1. W 7 urodziny Aleksandry, 5 urodziny Dominiki, 3 urodziny Jakuba
 2. + Zbigniew Mieńkowski (sem.)

18:00  1. + Piotr Siepko (28 gr.)

 1. + Zinaida Poczobut