Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością       w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed wyjściem z kościoła można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 18.30» Dzieci zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową  w poniedziałki i w piątki.

W środę (13.10) o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej      z Fatimy przejdzie ulicami naszego osiedla: Ciołkowskiego, Gdańską, Pod Krzywą, Kołodziejską. Modlić się będziemy o pokój na świecie i we wszystkich naszych intencjach. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w modlitwie. Zachęcamy, by na trasie procesji zapalić znicze. Niech zaświadczą one o naszej przynależności do Maryi – Matki Boga i naszej.

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

W sobotę (16.10) 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Módlmy się tego dnia przez wstawiennictwo Świętego za naszą Ojczyznę.

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Dzisiaj o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry wyruszy Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin.

Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18.10, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich pracowników świata medycznego. 

Przed wejściem do kościoła spotkamy pracowników SP 3 zapraszających do poparcia budżetu obywatelskiego modernizacji szkolnej sali gimnastycznej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

 

 

Intencje

11 października 2021 – poniedziałek

7:00    1. + Zofia Dybacka

 1. + Janina, Franciszek Drzewińscy

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (11 gr.)

 1. + Stanisława Kupraszewicz
 2. + Jadwiga Łukaszewska
 3. + Danuta i Mikołaj Gierasimiuk, Stanisława (f) Kondratowicz (sem.)
 4. + Władysław Sokół (4 r.), Rozalia

 

12 października 2021 – wtorek

7:00    + Eugeniusz Radziewicz (12 gr.)

18:00  1. W 30 r. ślubu Jadwigi i Jana Łojniewskich

 1. + Mieczysław Żukowski
 2. + Wojciech Szotko
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

13 października 2021 – środa

7:00    1. + Bolesława (50 r.), Marian, Rozalia, Kazimierz

 1. + Eugeniusz Radziewicz (13 gr.)

18:00  1. + Wiesław Cesnowski

 1. + Mirosława Kuczyńska
 2. + Helenka Chrzanowska (2 r.)

 

14 października 2021 – czwartek

7:00    1. + Irena Hryc

 1. + Eugeniusz Radziewicz (14 gr.)

18:00  1. + Edward i Jadwiga Prolejko

 1. + Eugeniusz Kuźma (1 r.)
 2. W 15 r. ślubu Alicji i Mariusza
 3. W intencji Teresy Dakowicz

 

15 października 2021 – piątek

7:00    + Eugeniusz Radziewicz (15 gr.)

18:00  1. W urodziny Szymona

 1. + Jadwiga, Wincenty, Józefa (f), Stanisław, Wacław
 2. + Regina Puławska
 3. O szczęśliwy przebieg operacji dla Huberta

 

16 października 2021 – sobota

7:00    W rocznicę ślubu Danuty i Grzegorza

18:00  1. + Romulad Szyszko (24 r.), Salomea, r. Szyszko i Trypuć

 1. + Eugeniusz Radziewicz (16 gr.)
 2. + Jadwiga Bielecka
 3. + Teresa Kordasiewicz (12 r.)
 4. + Jadwiga Podlaska (sem.)

 

17 października 2021 – niedziela

7:30    + Eugeniusz Radziewicz (17 gr.)

9:00    1. + Anna Ignaciuk

 1. + Henryk Niewiński

10:30  Za zmarłych z rodziny Iłendo

12:00  W intencji Parafian

18:00  1. + Władysław Sokół (4 r.), Rozalia

 1. + Jadwiga, Hieronim, Bronisława, Antoni, Barbara, Andrzej
 2. + Lech Powichrowski (sem.)