Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

W minioną środę w Mszy św. i procesji różańcowej modliliśmy się za przyczyną Pani z Fatimy. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy od maja włączyli się w modlitwę i podjęli związane z nią służby. Jej kontynuacją, wedle życzenia Maryi, będzie różaniec w sześć pierwszych sobót miesiąca (od listopada do kwietnia). Już dzisiaj zapraszamy do włączenia się w modlitwę.   

Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II – sposobność do modlitwy przez wstawiennictwo naszego wielkiego Rodaka.

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Przypominamy, że od niedzieli do piątku, od godz. 17.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko wypowiedzieć to przed Bogiem w osobistym spotkaniu.

Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Misyjną. Z tej okazji w naszej wspólnocie gościć będziemy misjonarkę z Ukrainy, ze Zgromadzenia Sióstr Posługujących Ubogim, pracującą z bezdomnymi i dziećmi ulicy. Misję siostry będziemy mogli wspomóc naszymi ofiarami.

Rozpoczął się Synod poświęcony sprawom Kościoła powszechnego. Z tej okazji biskupi kierują do nas list w którym piszą m.in.: „Tydzień temu papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: «Ku Kościołowi synodalnemu:  komunia, uczestnictwo, misja». Synod to narzędzie, którym Kościół posługuje się praktycznie od swoich początków. Apostołowie zbierali się razem, aby podejmować decyzje pod tchnieniem Bożego Ducha (por. Dz 15,1-33). Potem przez wiele wieków następcy Apostołów – biskupi –gromadzili się na synodach, by rozeznawać, jaka jest wola Boża względem Kościoła. Przez wieki synody były podstawowym sposobem podejmowania kościelnych decyzji”. Uczestników Synodu i Kościół polecajmy nieustannie w naszych modlitwach prosząc dla nich o wrażliwość na natchnienia Ducha Świętego. Cały list znajdziemy na naszej stronie internetowej.

W ostatnim czasie naszymi ofiarami wsparliśmy: Dzieło Nowego Tysiąclecia: 2040,38; KUL: 230,3; Afganistan: 1686; Radio I: 291; Ziemia Święta: 432,42; Misję ks. Adama na Kubie: 9438,5, 20 euro; ofiary letnich kataklizmów: 1215; MIVA: 948; potrzeby Archidiecezji: 3472.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Odeszli do Pana:

+ Cezary Iwanicki

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

 

 

Intencje

18 października 2021 – poniedziałek

7:00    + Anastazja, Michał Bokłago

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (18 gr.)

 1. + Lech Chwatko
 2. + Teresa, Wojciech, Józefa (f), Michał, Anastazja, Michał
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

19 października 2021 – wtorek

7:00    + Józef Rutkowski (1 r.)

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (19 gr.)

 1. + Nina Chodorowska
 2. + Regina Puławska
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

20 października 2021 – środa

7:00    1. + Eugeniusz Radziewicz (20 gr.)

 1. + Irena Hryc

18:00  1. + Irena Stankiewicz

 1. W rocznicę ślubu Ewy i Karola Chrzanowskich
 2. W 48 r. ślubu Marii i Henryka oraz za dzieci i wnuki
 3. W urodziny Grażyny i Jędrzeja

 

21 października 2021 – czwartek

7:00    + Regina Puławska

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (21 gr.)

 1. + Jadwiga Łukaszewska
 2. + Irena Wysocka
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

22 października 2021 – piątek

7:00    1. + Zofia Dybacka

 1. + Marek Jodłowski (30 dz.)

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (22 gr.)

 1. + Maria Gorbacz (3 r.), Antoni, r. Gryków
 2. + Łucja Świerzbińska
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

23 października 2021 – sobota

7:00    + Regina Puławska

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (23 gr.)

 1. + Aniela Średzińska, Łucja Świerzbińska
 2. + Grzegorz Wojtkowski
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 4. + Stanisław Skibicki (30 dz.)

 

24 października 2021 – niedziela

7:00    + Sabin i Anna Frołowicz

9:00    1. + Krzysztof (6 r.), Wiktor, Marianna, Wacław r. Mściwujewskich

 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

10:30  1. W 6 urodziny Inki

 1. + Wojciech Szotko

12:00  W intencji Parafian

18:00  1. + Eugeniusz Radziewicz (24 gr.)

 1. + Helena, Tadeusz, Jarosław Kanoza