Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pomódlmy się za tych, którzy z różnych przyczyn szukają swojego miejsca za granicami swoich ojczyzn.

Jutro (27.09) o godz. 19.00 odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Poprzedzi  ją Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00.

Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we wtorek (28.09), o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. W naszym kościele mamy relikwie i wizerunek bł. Michała. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za jago wstawiennictwem. Ks. Michał założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego, które ofiarnie pracuje z naszymi dziećmi i młodzieżą. Pamiętajmy w modlitwie o siostrach, szczególnie naszej s. Damaris.

We wtorek (28.09) Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczyna swoją formację wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Credo. Jest to propozycja formacji chrześcijańskiej dla młodzieży akademickiej i pracującej.

W środę (29.09), na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić czy pogłębić swoje życie chrześcijańskie we wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”. To dobra okazja do podjęcia troski o swoje życie duchowe – zapraszamy.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w naszym kościele codziennie o godz. 18.30. W poniedziałki i piątki do włączenia się w modlitwę zapraszamy dzieci.

W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych przed południem. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45. Przypominamy, że w każdy pierwszy piątek od 15.00 do 21.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się Koronką do miłosierdzia Bożego i kończy modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. W tym czasie (15.00-21.00) jest także możliwość spowiedzi.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00, po niej pierwszo sobotnie nabożeństwo. Po Mszy św. o godz. 18.00, w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W sobotę (2.10) będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia. Jest to także święto patronalne Zgromadzenia Sióstr od Aniołów do którego należy nasza s. Katarzyna. Pamiętajmy o siostrach w modlitwie.

W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00. 00 spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę przeznaczymy tego dnia na fundusz remontowy naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz pomyślnych wiatrów Ducha Świętego nauczycielom akademickim i studentom powracającym w tym tygodniu na uczelnie.

 

Odeszli do wieczności:

+ Marek Jodłowski i Stanisław Skibicki

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.