Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości.

We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.

W środę będzie 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach.

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania młodych. Msza Święta o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Żywego Różańca. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

W najbliższy czwartek podczas „Godziny Świętej” o 17.00 i Mszy św. o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00, z możliwością spowiedzi. Zakończy ją o 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (4.09) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w zakrystii i kancelarii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.

Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2022. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny, czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszego biura parafialnego i po każdej Mszy św. w zakrystii.

Pośród nas witamy ks. Stanisława Bolestę –nowego księdza wikariusza i nauczyciela religii w Szkole Podstawowej Nr 3. Ks. Stanisław pochodzi z parafii katedralnej. W 2017 r. przyjął święcenia kapłańskie i pracował w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i parafii p.w. św. Rocha.

Pracę katechetyczną rozpoczyna u nas także    s. Damaris ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która dotychczas pracowała w Bośni. Ks. Stanisława i s. Damaris otoczmy modlitwą i życzliwością.  

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Odeszli do Pana:

 • śp. Łucja Świerzbińska

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 

 

 

Intencje

30 sierpnia 2021 – poniedziałek

7:00    + Stanisław Jarmoc (30 gr.)

18:00  1. + Gabriel Rachwało (8 r.)

 1. + Marek Jan Zawadzki
 2. + Jadwiga Łukaszewska (30 dz.)
 3. + Irena Wysocka

 

31 sierpnia 2021 – wtorek

7:00    + Eugeniusz Rogowski

18:00  1. W urodziny Elżbiety Pieńczak

 1. + Mieczysław Żukowski
 2. + Halina, Genowefa, Leon r. Lewickich
 3. + Jadwiga Treblińska (30 dz.)

 

1 września 2021 – środa

7:00    1. + Józef Łoniewski (22 r.), r. Łoniewskich i Osieckich

 1. W urodziny Kasi

8:00    Początek roku szkolnego

18:00  1. + Bronisława (f), Bronisław, Jerzy, Ryszard, Bogdan, Cecylia r. Lulewiczów

 1. + Wanda Korbolewska (1 gr.)
 2. W 40 urodziny Magdy
 3. + Łucja Sadowska

 

2 września 2021 – czwartek

7:00    + Wanda Korbolewska (2 gr.)

18:00  1. W urodziny Doroty Gilejko

 1. + Leokadia, Władysław, Marta, Stanisław r. Mioduszewskich
 2. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 3. W intencji rodziny Chrzanowskich
 4. W intencji Bogu wiadomej

 

3 września 2021 – piątek

7:00    1. W urodziny Wiesława oraz w intencji wynagradzającej

 1. + Helena Wencel (1 r.), Jerzy Wencel (28 r.)

18:00  1. W urodziny Diany

 1. + Wanda Korbolewska (3 gr.)
 2. + Mieczysław Roszkowski

 

4 września 2021 – sobota

7:00    + Krzysztof Marian Świętoniowski

18:00  1. + Apolonia Gryguć (2 r.)

 1. + Felicja, Bronisław, Krystyna
 2. + Wanda Korbolewska (4 gr.)
 3. + Tadeusz Zajkowski, r. Zajkowskich, Popławskich
 4. + Regina, Piotr, Paweł r. Puławskich, Breś, Jaroszewskich

 

5 września 2021 – niedziela

7:30    1. + Jadwiga Bąbczyńska (20 r.)

 1. + Bronisław, Stanisława r. Drozdowskich, Marianna, Irena

9:00    1. + Anna (10 r.), Janina

 1. + Henryk Niewiński

10:30  1. W 1 r. ślubu Katarzyny i Rafała Śledziewskich

 1. + Barbara Lewkowicz (sem.)

12:00  1. W intencji Parafian

 1. + Wanda Korbolewska (5 gr.)
 2. W 1 urodziny Sary (sem.)

18:00  + Eugeniusz Rogowski