Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Przez cały maj codziennie, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, nadto w piątki o 20.00 na maryjną modlitwę przy grocie Matki Bożej zaprasza młodzież.  

Codziennie podczas nabożeństwa majowego trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, który odbędzie się w naszej wspólnocie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (22.05), o godz. 18.00. Prosimy, by poprzez wybór innej godziny Mszy św. umożliwić uczestnictwo w tej uroczystości rodzinom bierzmowanych. Spotkanie organizacyjne młodzieży w poniedziałek i piątek po nabożeństwie majowym.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypomina także o kończącym się w Uroczystość Trójcy Świętej okresie Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z łaski spowiedzi i pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Nosimy w sercu i pamięci piękną uroczystość zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta uroczystość mogła się odbyć. W środy po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na katechezy pogłębiające zawierzenie. Także już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania z Matką Boga podczas nabożeństw fatimskich każdego 13 dnia miesiąca od czerwca do października.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Świętej Wody w sobotę 22 maja br. nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Msza św. dla osób pielgrzymujących indywidualnie tego dnia będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W niedzielę 23 maja o godz. 19:30 podczas Mszy Świętej Akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023 r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie ogólnopolskim dniem modlitwy za ŚDM w Lizbonie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Krzysztof Zieliński, Stanisława Kupraszewicz i Janina Borowska.

 

 

 

 

Intencje

17 maja 2021 – poniedziałek

7:00    1. W intencji dziękczynnej i wynagradzającej

 1. + Monika Bochenko

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (17 gr.)

 1. + Joanna Nietupska
 2. + Wojciech, Stanisław Godlewscy
 3. O dary Ducha Św. dla Mai

 

18 maja 2021 – wtorek

7:00    1. + Leokadia Sokołowska

 1. + Lech Chwatko

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (18 gr.)

 1. + Maria, Jan r. Grodzkich
 2. + Mieczysław Żukowski
 3. O dary Ducha Św. dla Mai

 

19 maja 2021 – środa

7:00    1. + Jadwiga, Wacław

 1. + Adolf Bochenko

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (19 gr.)

 1. W 18 urodziny Zuzanny
 2. + Jerzy Milewski
 3. O zdrowie dla Janiny i Doroty (sem.)
 4. O dary Ducha Św. dla Mai (sem.) 

20 maja 2021 – czwartek

7:00    + Cecylia Hoszkiewicz

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (20 gr.)

 1. + Regina (9 r.), Zbigniew, Marek, Leszek
 2. W intencji wspólnoty Matki w modlitwie i ich rodzin
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 4. O dary Ducha Św. dla Mai (sem.)

 

21 maja 2021 – piątek

7:00    Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (21 gr.)

 1. + Helena Sokół (9 r.), Mieczysław Sokół (2 r.), Stanisława (f), Franciszka (f), Marcin r. Sokół
 2. + Marek – Jan Zawadzki
 3. O szczęśliwą operację Zbigniewa
 4. + Marian Jaroszewicz 30 dz. (sem.)
 5. O dary Ducha Św. dla Mai (sem.)

 

22 maja 2021 – sobota

7:00    1. + Mieczysław Zapolski (22 gr.)

 1. + Hanna Bolczak
 2. + Edward Rogowski
 3. W imieniny Julii
 4. O dary Ducha Św. dla Mai

18:00  Bierzmowanie

 

23 maja 2021 – niedziela

7:30    + Regina Szeps, r. Szepsów

9:00    1. + Janina, Kazimierz, Józef, Wiktor, r. Domaszuków, Radziwonów, Wysockich

 1. W 9 urodziny Madzi Dziełak
 2. + Irena Komarnicka (sem.)

10:30  1. + Regina, Józefa (f), Antoni, Murawscy

 1. W 12 urodziny Karoliny (sem.)
 2. W 18 urodziny Ani (sem.)
 3. W 7 urodziny Małgosi (sem.)

12:00  W intencji Parafian

            Chrzest: Aleksandra Lompart

18:00  + Mieczysław Zapolski (23 gr.)

 

Nawrócenie ekologiczne, niezbędne do stworzenia dynamiki trwałej zmiany,

jest także nawróceniem wspólnotowym

(Ls’ 219)

PAPIEŻ FRANCISZEK