Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu czas na osobistą modlitwę Słowem Bożym tu w kościele, szczególnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Osoby, które w Tygodniu Biblijnym będą rozważały Pismo Święte Kościół chce obdarować odpustem zupełnym. Bóg chce do nas mówić – pozwólmy Mu na to. Wychodząc z kościoła zachęcamy do zabrania ze sobą kartki ze wskazanym fragmentem Biblii. Odczytajmy go w domu z przekonaniem, że jest to osobisty list Boga zaadresowany do mnie. Z okazji Tygodnia Biblijnego, w przyszły piątek, po Mszy św. o godz. 18.00 młodzież zaprasza nas na spotkanie ze Słowem Bożym – wielkanocne nabożeństwo „Droga Światła”.  

W piątek (23.04) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji, którego dokonał św. Wojciech.

W sobotę (24.04) uroczystość św. Jerzego głównego patrona naszej archidiecezji i seminarium.  

W następną niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania a także dzień pamięci o naszym Seminarium Duchownym. Z tej okazji będziemy gościć alumna, który podzieli się z nami świadectwem swojego życia. Ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze seminarium.

Realizujemy w naszej parafii projekt ekologiczny Laudato Si, któremu patronuje Caritas. Polega on na rewitalizacji naszego ogrodu tak by był ekologicznie produktywny, przyjazny otoczeniu, ludziom i zwierzętom. Zapraszamy do włączenia się w prace przy nasadach: w najbliższą sobotę, od godz. 9.00. Prosimy o zabranie narzędzi ogrodniczych.

Od 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Samospisu internetowego dokonujemy za pomocą aplikacji na stronie spis.gov.pl. W przypadku braku dostępu do internetu można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22/279 99 99), w siedzibie Urzędu Miasta lub Urzędu Statycznego w Białymstoku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Intencje

19 kwietnia 2021 – poniedziałek

7:00   1. + Stanisław Jarmołowski (18 gr.)

 1. W urodziny Dominika

18:00            1. + Czesława (f), Stanisław Kożuchowscy; Eugenia, Józef Mazurczykowie

 1. + Eugeniusz Rogowski (18 gr.)
 2. + Mieczysław Żukowski
 3. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stefana Broniszewskiego (sem.)

 

20 kwietnia 2021 – wtorek

7:00   1. + Stanisław Jarmołowski (19 gr.)

 1. + Tadeusz (10 r.)

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00            1. + Wasyl Tiuchtij (25 r.), Bronisława (f) i Ludwik Malinowscy

 1. W urodziny Andrzeja
 2. + Eugeniusz Rogowski (19 gr.)
 3. + Henryka (f) Kłos (sem.)

 

21 kwietnia 2021 – środa

7:00   + Stanisław Jarmołowski (20 gr.)

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

18:00 1. + Włodzimierz Hryniewicki

 1. + Eugeniusz Rogowski (20 gr.)
 2. + Mieczysław Żukowski
 3. + Marek – Jan Zawadzki (30 dz.)

 

22 kwietnia 2021 – czwartek

7:00   1. + Stanisław Jarmołowski (21 gr.)

 1. + Irena Bućko

18:00 1. + Hanna Bolczak

 1. + Eugeniusz Rogowski (21 gr.)
 2. + Nina Chodorowska
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące (sem.)

 

23 kwietnia 2021 – piątek

7:00   1. + Stanisław Jarmołowski (22 gr.)

 1. + Ryszard Kruszewski

18:00 1. + Wojciech, Stanisław Godlewscy

 1. + Eugeniusz Rogowski (22 gr.)
 2. W 6 urodziny Amelki (sem.)
 3. W intencji Bogu wiadomej (sem.)

24 kwietnia 2021 – sobota

7:00   1. + Stanisław Jarmołowski (23 gr.)

 1. + Eugeniusz Rogowski (23 gr.)

15:30 Ślub: Aneta Szymańska, Piotr Galecki

18:00 1. + Hilary Prolejko (1 r.)

 1. W 37 r. ślubu Stanisławy i Pawła Jaśkiewiczów
 2. W urodziny Martyny Chrzanowskiej
 3. + Zenona (f) Zagórska – 20 r. (sem.)
 4. + Wacława (f) Sankiewicz, r. Sankiewiczów i Dłużewskich

 

25 kwietnia 2021 – niedziela

7:30   + Andrzej; Jerzy Kulik (11 r.)

9:00   1. + Stanisław Jarmołowski (24 gr.)

 1. W urodziny Agnieszki i Pawła (sem.)
 2. + Halina, Aleksandra (f), Aleksander, Sławomir (sem.)

10:30 1. O pomyślne zdanie matury Justynie

 1. + Bolesław Rzonca (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Eugeniusz Rogowski (24 gr.)

18:00 + Leonarda i Eugeniusz Wasiluk oraz zmarłych rodziców

 

 

Z Encykliki Laudato Si, Papieża Franciszka:

 

Nawrócenie ekologiczne,

niezbędne do stworzenia dynamiki

trwałej zmiany,

jest także nawróceniem wspólnotowym (Ls’ 219)