Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Z tej okazji ofiarami do puszek możemy wesprzeć Caritas naszej Archidiecezji.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z naszą wspólnotą czasem i talentami przy przygotowaniu naszego kościoła do Wielkanocy i włączyli się w liturgię Wielkich Dni. Ufamy, że hojne serca naszych Braci i Sióstr przyczyniły się do głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy. Dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości.

W Wielki Czwartek ofiarami 1587,2 zł. wsparliśmy Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Naszą jałmużnę wielkopostną w wysokości 5790,54 zł. przekazaliśmy na potrzeby misji naszego parafianina ks. Adama Wińskiego na Kubie.

Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Modlimy się dzisiaj w intencji ofiar katastrofy.

O 15, w „Godzinie Miłosierdzia”, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Odszedł do Pana: śp. Jan Niecałek.

Intencje

12 kwietnia 2021 r. – poniedziałek

7.00   1. + Stanisław Jarmołowski (12 gr.)

 1. Dziękczynna za łaski otrzymane przez Rafała i jego rodzinę

18.00 1. + Maria Stasiuk (14 r.), Józef, r. Stasiuków

 1. + Eugeniusz Rogowski (14 gr.)
 2. W urodziny Julii

 

13 kwietnia 2021 r. – wtorek

7.00   1. + Stanisław Jarmołowski (13 gr.)

 1. + Grzegorz Bukrewicz

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. + Wiesław Cesnowski

 1. + Eugeniusz Rogowski (13 gr.)
 2. + Marianna i Zefiryn Matulewicz
 3. + Aleksander, Stefania, Olga i Antoni (sem.)

 

14 kwietnia 2021 r. – środa

7.00   1. + Stanisław Jarmołowski (14 gr.)

 1. + Irena Hryc

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 1. Za Wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca”

 1. + Aleksander, Felicja, Anna, Tadeusz, Antoni, r. Karwowskich
 2. + Eugeniusz Rogowski (14 gr.)

 

15 kwietnia 2021 r. – czwartek

7.00   1. + Stanisław Jarmołowski (15 gr.)

 1. + Eugeniusz Rogowski (15 gr.)

18.00 1. W 12 urodziny Urszuli Zajkowskiej

 1. + Jadwiga Stypka
 2. + Mieczysław Żukowski

 

16 kwietnia 2021 r. – piątek

7.00   1. + Stanisław Jarmołowski (16 gr.)

 1. W urodziny Danuty

18.00 1. + Irena (16 r.), Jan (11 r.) Łojniewscy

 1. + Eugeniusz Rogowski (16 gr.)
 2. + Włodzimierz Hryniewicki (30 dz.)
 3. + Adolf, Genowefa, r. Hermanowskich

 

17 kwietnia 2021 r. – sobota

7.00   + Stanisław Jarmołowski (17 gr.)

18.00 1. + Joanna Nietupska

 1. + Eugeniusz Rogowski (17 gr.)
 2. + Mateusz (21 r.), r. Sobiechów
 3. + Krystyna Dzienis, Janina i Władysław

 

18 kwietnia 2021 r. – niedziela

7.30   + Halina Mazurczyk (6 r.), Antoni, Wiktoria, Henryk, Antoni

9.00   + Stanisław Jarmołowski (18 gr.)

10.30 1. + Eugeniusz Rogowski (18 gr.)

 1. + Lech Chwatko

12.00 1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Piotra Szutkiewicza
 2. W urodziny Mateusza Fiedoruka

18.00 1. + r. Lulewiczów, Bogdan, Bronisława (f), Bronisław, Jerzy, Ryszard

 1. W 15 urodziny Julii