Dzisiaj godz. 15:00 Orszak ONLINE na kanale ArchiBial MEDIA, połączony z wyjątkowym koncertem kolęd.

 

Otrzymaliśmy list od ks. Adama pracującego na Kubie. Jego fragment:

Kochani minęły święta i dzięki Waszej życzliwości i wsparciu materialnemu (2500 zł.), za które serdecznie i pokornie dziękuję- szczególnie za wspieranie mnie systematycznymi ofiarami i intencjami Mszy Świętych. Dziękuję za modlitwę i konkretną pomoc materialną, dzięki której przeżywaliśmy święta w radości. W tym czasie udało się zorganizować dwa koncerty Bożonarodzeniowe. Jeden nawet na dachu, aby całe miasto słyszało, że Bóg stał się człowiekiem. Dzięki waszemu wsparciu przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 80 dzieciaków z katechezy oraz wraz z młodzieżą przygotowaliśmy obiad dla 70 najbiedniejszych mieszkańców miasta. Takie małe cuda, w których Wy kochani uczestniczycie i jesteście misjonarzami razem ze mną. Czasy na Kubie nie są łatwe- jest wiele lęków, smutku, łez, nędzy moralnej i duchowej, ale czyż Chrystus nie przyszedł właśnie w i do takiej sytuacji? Wzrusza nie Wasza hojność i serce dla Kuby i ośmielam się prosić o bycie blisko nas. Pokornie proszę o modlitwę za Kubę, za moją parafię katedralną w Bayamo oraz za mnie, abym był prostym narzędziem w ręku Boga. Niech w tym Nowym Roku Pan obficie błogosławi i prowadzi drogami świętości! Wasz ks. Adam Wiński

 

Jak już informowaliśmy, w tym roku z racji na pandemię koronawirusa nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Od przyszłego czwartku zapraszamy naszych parafian na Eucharystię o godz. 19.00. Będzie ona sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, według podanego porządku. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku, powierzać wszystkie intencje Waszych serc a także zmarłych, prosząc im o dar życia wiecznego. Zachęcamy, by przynosić ze sobą wodę w pojemnikach, która na zakończenie kolędowego spotkania zostanie poświęcona, wraz z odpowiednią modlitwą poświęcimy nią nasze domy. 

W czwartek zapraszamy mieszkańców ulic: Ładnej, Wilczej, Mickiewicza, Łosiej i Żółwiej;

w piątek: Wiewiórczej, Bartniczej, Tygrysiej i Bocianiej;

Niech te spotkania wokół Stołu Słowa i Chleba pogłębią naszą więź z Chrystusem i między sobą. Niech przez nas Jego błogosławieństwo zostanie zaniesione do domów. 

Życzymy radosnego świętowania. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.