W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

W środę (6.01), przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C+M+B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Porządek nabożeństw niedzielny, z dodatkową Mszą św. o godz. 16.00.

Tego dnia, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego taca tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Godziny Świętej o 17.00 i Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 16.00 będzie odprawiana do końca stycznia.

Jak już informowaliśmy, w tym roku z racji na pandemię koronawirusa nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Od przyszłego czwartku zapraszamy naszych parafian na Eucharystię o godz. 19.00. Będzie ona sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, według podanego porządku. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku, powierzać wszystkie intencje Waszych serc a także zmarłych, prosząc im o dar życia wiecznego. Zachęcamy, by przynosić ze sobą wodę w pojemnikach, która na zakończenie kolędowego spotkania zostanie poświęcona, wraz z odpowiednią modlitwą poświęcimy nią nasze domy. 

W czwartek zapraszamy mieszkańców ulic: Ładnej, Wilczej, Mickiewicza, Łosiej i Żółwiej;

w piątek: Wiewiórczej, Bartniczej, Tygrysiej i Bocianiej;

Niech te spotkania wokół Stołu Słowa i Chleba pogłębią naszą więź z Chrystusem i między sobą. Niech przez nas Jego błogosławieństwo zostanie zaniesione do domów. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

 

4 stycznia 2021 – poniedziałek

7:00   1. + Eugeniusz Chomiuk (4 gr.)

 1. + Janina, Bolesław Łupińscy
 2. + Irena Hryc (4 gr.)

18:00            + Paweł Breś

 

5 stycznia 2021 – wtorek

7:00   1. + Eugeniusz Chomiuk (5 gr.)

 1. + Irena Hryc (5 gr.)

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00            + Łucja, Zygmunt, Anna Surmasiewicz

 

6 stycznia 2021 –  środa

7:30   + Eugeniusz Chomiuk (6 gr.)

9:00   + Ewa Zdrójkowska

10:30            + Anna, Helena, Franciszek Kaczan; Marta, Franciszek Godlewscy, r. Kaczan i Tymko

12:00            + Jerzy, Jadwiga, Edward Stoccy i ich rodzice

16.00 + Irena Hryc (6 gr.)

18:00            1. + Anna, Helena, Franciszek Kaczan; Maria, Franciszek Godlewscy, r. Kaczan

 1. + Ignacy, Janina, Antoni, Jadwiga, Wincenty (sem.)

           

7 stycznia 2021 – czwartek

7:00   1. W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii

 1. + Eugeniusz Chomiuk (7 gr.)
 2. + Irena Hryc (7 gr.)

18:00            + Zbigniew Pieńczak (4 r.)

 

8 stycznia 2021 – piątek

7:00   1. + Eugeniusz Chomiuk (8 gr.)

 1. + Witold, Teresa
 2. + Irena Hryc (8 gr.)

18:00            + Eugeniusz Kuźma

 

9 stycznia 2021 – sobota

7:00   1. + Eugeniusz Chomiuk (9 gr.)

 1. + Irena Hryc (9 gr.)

18:00            1. + Maria, Wacław, Zofia, Stanisław, Stanisława (f) r. Kurylonek

 1. + Sabina Busłowska

 

10 stycznia 2021 – niedziela

7:30   + Eugeniusz Chomiuk (10 gr.)

9:00   + Rozalia, Kazimierz, Anna, Edmund r. Woronko

10:30            W 10 urodziny Marty i Beaty

12:00            W intencji Parafian

16.00 + Irena Hryc (10 gr.)

18:00            1. W 16 urodziny Gabrieli

 1. + Genowefa (4 r.) Szelengowicz