Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Prośmy o dar wolności do wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa, szczególnie tam, gdzie przyznanie się do Niego skazuje na śmierć, prześladowanie i zepchnięcie na margines życia społecznego. Przy wyjściu z kościoła możemy wspomóc ofiarami do puszek naszych prześladowanych braci w wierze.

W poniedziałek (9.11) świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu – papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W środę (11.11) będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Po niej „Słowo o Niepodległej” przygotowane przez naszą młodzież.

Tego dnia dzień imienin odchodzi nasz ks. Marcin. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00. Otoczmy ks. Marcina modlitwą i życzliwością.

Prosimy o zachowywanie nowych obostrzeń w związku z koronawirusem: zajmowanie oznaczonych miejsc, zakrywanie ust i nosa i dezynfekowanie rąk. Komunia na dłoń jest udzielana w pierwszej kolejności, przed ministrantami. Do końca listopada wprowadzamy w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 16.00. Przypominamy, że w naszym kościele sobotnia Msza św. o godz. o godz. 18.00 jest już niedzielną. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać drogą telefoniczną i elektroniczną. Kochani pamiętajmy także w ten trudny czas o materialnych potrzebach naszej wspólnoty. Wedle życzenia, ofiary można wpłacać na nasze konto:  02124052111111001069261434

Ks. Arcybiskup Tadeusz podjął decyzję o przeniesieniu bierzmowania z 22.11.2020 r. na maj przyszłego roku. Bliższe informacje u katechetów.

Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Zapraszamy do lektury. Egzemplarze znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy także do nabycia kalendarza przygotowanego przez alumnów naszego Seminarium Duchownego.

W piątek rozpoczniemy nowennę przygotowującą do naszego parafialnego odpustu. Codziennie o 17.45, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Chrystusowi Królowi zawierzać będziemy wszystkie intencje naszych serc, Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy także do indywidualnego włączenia się w tę modlitwę.

Kochani w te trudne dni modlitwą i życzliwością wspomagajmy nadzieję, wiarę i płynące z nich przekonanie, że ponad wszystkim i wszystkimi jest wszechmoc Boga – niezmiennej Miłości. Ogarniamy Was wszystkich duszpasterską miłością i żarliwą modlitwą, pamiętamy szczególnie o chorych i tracących nadzieję. Kochani, nawet na najbardziej krzywych liniach ludzkiego losu Bóg potrafi napisać prostymi literami.

 

Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Józefa Rutkowskiego, Ryszarda Pawłowskiego, Ryszarda Pancewicza i Krzysztofa Świętoniowskiego. Wieczny odpoczynek …  

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
 • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

9 listopada 2020 – poniedziałek

7:00    1. + Stanisław Mioduszewski (13 r.)

 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 1. W 30 urodziny Anny

 1. + Henryk Prokopczyk (9 gr.)

 

10 listopada 2020 – wtorek

7:00    + Józef Borecki (37 r.), Józefa (f), Tadeusz, Helena, Adam

17.00  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Henryk Prokopczyk (10 gr.)

 1. + Maria Więcławek, Jadwiga, Tadeusz

 

11 listopada 2020 – środa

7:00    1. + Mieczysława i Stanisław Milewscy, r. Milewskich

 1. + Olga i Antoni Dąbrowscy

18:00 1. W intencji Ojczyzny

 1. W urodziny Justyny Ciborowskiej (sem.)
 2. + Stanisław Mucharski (14 r.), Adela, Stanisław
 3. W imieniny ks. Marcina
 4. + Henryk Prokopczyk (11 gr.)

 

12 listopada 2020 – czwartek

7:00    + Henryk Prokopczyk (12 gr.)

18:00 1. + Antoni Grynkiewicz

 1. + Zenobiusz Bolczak
 2. + Andrzej Panuś

 

13 listopada 2020 – piątek

7:00    1. + Henryk Prokopczyk (13 gr.)

 1. O zdrowie dla Krzysztofa Leszczyńskiego

18:00 1. + Felicja, Edward, Jan, Matylda

 1. + Ferdynand Pancewicz

 

14 listopada 2020 – sobota

7:00    W dniu urodzin Kazema

18:00 1. + Józef Marcinkiewicz

 1. + Henryk Prokopczyk (14 gr.)
 2. + Eugeniusz Kuźma (30 dz.)

 

15 listopada 2020 – niedziela

7:30    O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Haliny i Henryka Łady

9:00    1. + Ryszard Sokołowski

 1. + Zygmunt, Monika Wilczko

10:30 + Albina, r. Januszewiczów i Malonków

12:00 W intencji Parafian

18:00 + Henryk Prokopczyk (15 gr.)