Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – święto patronalne naszej wspólnoty parafialnej. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

W soboty adwentu o godz. 17.45, po raz pierwszy w najbliższą sobotę – Wigilię I Niedzieli Adwentu – zapraszamy na wprowadzenie do modlitwy niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem.

W przyszłą sobotę, wigilię pierwszej niedzieli Adwentu zapraszamy na czuwanie adwentowe. Rozpocznie się ono o godz. 19.00. To szansa na wyciszenie się, usłyszenie Słowa Boga i wejście z Jego łaską w czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Dziękujemy Mu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i posługę Słowa ks. Piotra i prosimy, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Posyłamy wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie świąteczny, pasterski uścisk i „Szczęść Boże!” z okazji naszej patronalnej Uroczystości.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

 

Poniedziałek – 23 listopada 2020 r.

7.00   1. Tadeusz Borecki (38 r.), Helena, Adam, Józef, Józefa

 1. + Henryk Prokopczyk (23 gr.)

18.00 1. W urodziny Tomasza

 1. Maria, Konstanty Netopilek
 2. + Irena Hryc

 

Wtorek – 24 listopada 2020 r.

7.00   + Stanisław, Tadeusz, Anna, Wiktor, r. Bazyluków

17.45 Niestająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. + Stanisław Mieleszkiewicz

 1. + Henryk Prokopczyk (24 gr.)
 2. + Zbigniew Olesiewicz
 3. + Wiesław Cesnowski

 

Środa – 25 listopada 2020 r.

7.00   + Leszek, Jarosław, Helena, Adolf, r. Żakowiczów

18.00 1. W 60 urodziny Stanisławy

 1. W imieniny s. Katarzyny
 2. + Henryk Prokopczyk (25 gr.)
 3. + Cezary Kadzewicz

 

Czwartek – 26 listopada 2020 r.

7.00   + Henryk Prokopczyk (26 gr.)

18.00 1. + Halina Zajkowska (12 r.)

 1. W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin
 2. O zdrowie i Boże błogosławieństwo Ani

 

 

Piątek – 27 listopada 2020 r.

7.00   + Henryk Prokopczyk (27 gr.)

18.00 1. + Krystyna, Tadeusz Swierżewscy

 1. + Waldemar Gryko (15 r.)
 2. + Stanisław Jarmoc
 3. + Janina Poteraj

 

Sobota – 28 listopada 2020 r.

7.00   +Waleria, Stanisław, Tadeusz, Jan

18.00 1. +Irena Milewska (5 r.)

 1. + Krystyna (2 r.), Jerzy Nowiccy
 2. + Henryk Prokopczyk (28 gr.)
 3. + Cezary Kadzewicz

 

Niedziela – 29 listopada 2020 r.

7.30   + Ryszard, Mariola Tercjak, Aleksander, Maria, Mieczysław Cylwik, Stefania, Karol Celner

9.00   1. + Leontyna (21 r.), Stanisław, r. Dmochowskich, Mianowskich

 1. + Henryk Prokopczyk (29 gr.)

10.30 1. + Piotr, Krystyna Chwatko

 1. W 18 urodziny Rafała i za Izę

12.00 1. W intencji Parafian

 1. + Kamila (f), Antoni, Wacław, Lucjan

16.00 + Ryszard Pawłowski (30 dz.)

18.00 + Marianna, Kazimierz, Ryszard, Krystyna, r. Idźkowskich, Niewińskich, Zimnochów

 

 

 

Królu niebios,

Królu cierniem ukoronowany, ubiczowany, w purpurę odziany.

Królu niebios, znieważony i oplwany, bądź Królem i Panem naszym

tu i na wieki. Amen.

 

św. Brat Albert