Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W tym dniu przypada dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca podczas której taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy w naszej parafii. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według  porządku niedzielnego. Różaniec z wypominkami w tym dniu o godz. 17.00 a po nim o godz. 18.00 Msza święta w intencji wypominek.  W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 7.00, 9.00 i 18.00. Różaniec wspominkowy w tym dniu o godz. 8.00. 3 listopada modlitwa za zmarłych o godz.17.00 a po niej Msza święta Przed wejściem do kościoła znajdziemy kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

Z racji na obostrzenia przepisów związanych z koronawirusem została rozszerzona dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej.

Serdeczne życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

W minionym czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Marię Pełkowską

W tym tygodniu patronuąj nam:

 • 28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

26 października 2020 – poniedziałek

7:00   + Leszek Wolny (26 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. + Tadeusz, Felicja, Józef r. Kuleszów
 2. W urodziny Katarzyny o zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie

 

27 października 2020 – wtorek

7:00   + Leszek Wolny (27 gr.)

 1. O szczęśliwy zabieg i zdrowie dla Urszuli

18:00 1. W 15 urodziny Patrycji

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Cezary Kadzewicz (30 dz.) – od KŻR
 3. + Janina Poteraj (30 dz.)

 

28 października 2020 – środa

7:00   + Leszek Wolny (28 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. W imieniny Tadeusza
 2. W intencji Ks. Proboszcza z okazji urodzin
 3. + Stanisław Jarmoc

 

29 października 2020 – czwartek

7:00   + Leszek Wolny (26 gr.)

18:00 1. W 28 urodziny Dominiki Poduch

 1. W intencji Wspólnoty Matki w modlitwie i ich rodzin
 2. Intencja dziękczynna
 3. + Stanisława, Mieczysław Olszewscy

 

30 października 2020 – piątek

7:00   + Leszek Wolny (30 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 2. + Anna Klimowicz, Janusz Klimowicz, Józef Kondracki

 

31 października 2020 – sobota

7:00   W intencji Patrycji i jej rodziny

18:00 1. + Stanisław, Genowefa, Leonarda (f), Józef, Zbigniew, r. Jarmołowskich i Suproniów

 1. + r. Orzechowskich, Kamolów, + Zdzisław Kamola, + Robert, Józef, Apolonia Kurniccy
 2. W 93 urodziny Wandy Rząca

 

1 listopada 2020 – niedziela

7:30   1. + Jan Perkowski, Antoni i Zofia Bielawiec, Genowefa i Stanisław

 1. + r. Jarmoc, Drozdowskich, Koszewnik, Marianna, Irena

9:00   1. + Witolda (f), Albina (f)

 1. + Henryk Prokopczyk (1 gr.)

10:30 1. W dniu urodzin Marioli

 1. + Janina, Sylwester, r. Czarneckich, Jan, Stanisława r. Laskowskich

12:00 W intencji Parafian

18:00 1. Msza święta z wypominów

 1. + Karol i Czesława Ondruch, r. Ondruchów i Iwaszczuków