W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek (16.10) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie uczniów klas VII, przygotowujące do bierzmowania.

W środę (14.10) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

W nadchodzący czwartek (15.10), w liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

Od 1 do 3.11 (1, 3.11 godz. 17.00; 2.11 godz. 9.00) modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Tego dnia będziemy gościli w naszej wspólnocie misjonarkę z Ukrainy, która podzieli się z nami świadectwem misjonarskiego życia pośród ludzi bezdomnych. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

Od 1-15.10 mieszkańcy Białegostoku mogą zagłosować na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego 2021: Komitet Romana Dmowskiego prosi o poparcie projektu Pomnika Ojca Niepodległości – Romana Dmowskiego (M35), zaś szkoła przy ul. Żurawiej: plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką (067). Link do głosowania znajduje się na stronie internetowej szkoły.

 Wszystkich naszych Parafian, szczególnie jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

12 października 2020 – poniedziałek

7:00    1. + Jadwiga Stocka

 1. + Leszek Wolny (12 gr.)

18:00 1. W 30 urodziny Kamila

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Zenobiusz Bolczak
 3. + Kazimierz Bułatewicz (30 dz.)

 

13 października 2020 – wtorek

7:00    1. + Bolesława, Marian, Rozalia, Kazimierz

 1. + Edward i Regina

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Leszek Wolny (13 gr.)

 1. W 90 urodziny Ireny Hryc
 2. Intencja dziękczynna
 3. + Helenka Chrzanowska (1 r.)

 

14 października 2020 – środa

7:00    + Leszek Wolny (14 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. + Józef Markiewicz
 2. + Ferdynand Pancewicz
 3. W intencji Bogu wiadomej

 

15 października 2020 – czwartek

7:00    + Leszek Wolny (15 gr.)

18:00 1. + Ryszard Sokołowski

 1. W urodziny Szymona
 2. Intencja dziękczynna
 3. W imieniny Artura

 

16 października 2020 – piątek

7:00    + Leszek Wolny (16 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. + Jadwiga, Wincenty, Ignacy, Janina, Antoni
 2. W dniu imienin Jadwigi Bieleckiej oraz za Teresę
 3. O łaski Robertowi

 

17 października 2020 – sobota

7:00    + Leszek Wolny (17 gr.)

18:00 1. + Władysław Sokół (3 r.), Rozalia

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Jan Żywolewski
 3. + Joanna Nietupska

 

18 października 2020 – niedziela

7:30    + Józef Bochenko, r. Bochenko

9:00    1. + Jadwiga, Jan, Leszek r. Jeleniewskich; Jan, Franciszka (f), Regina r. Niewińskich

 1. + Leszek Wolny (18 gr.)

10:30 + Władysława, Franciszek Sitko

12:00 1. W intencji Parafian

 1. Intencja dziękczynna

18:00 1. + Anastazja Bokłago, Michał

 1. + Anna Grzywińska (sem.)