Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 18.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

Dzieci mają swoje nabożeństwo w poniedziałki i piątki o godz. 17.00.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę (7.10).

4.10 jest liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na tzw. „Świętopietrze” – fundusz, którym dysponuje Ojciec Święty wspierając rozmaite potrzeby Kościoła.

W poniedziałek (5.10) w liturgii wspominamy Świętą Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

W przyszłą niedzielę (11.10) będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Od 1 do 3.11 (1, 3.11 godz. 17.00; 2.11 godz. 9.00) modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”.

W najbliższą środę, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczyna rok formacji wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem, bardziej Go poznać i pokochać.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami uczniów kl. VII, którzy w maju przyszłego roku przyjmą sakrament bierzmowania. Za tydzień (11.10), także po Mszy św. o godz. 12.00 katecheza przygotowująca klasy VII do bierzmowania.

W przyszłą sobotę (10.10), o godz. 10.30, w kościele zbiórka ministrantów.  

Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer naszego miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. 

Jubilatów, solenizantów i wszystkich naszych parafian, gdziekolwiek są powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

5 października 2020 – poniedziałek

7:00    1. + Leszek Wolny (5 gr.)

 1. O błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia chorym

18:00 1. W 24 r. ślubu Elżbiety i Dariusza

 1. + Bogdan Naumowicz (5 r.)
 2. Intencja dziękczynna

6 października 2020 – wtorek

7:00    1. W urodziny Przemysława

 1. + Leszek Wolny (6 gr.)

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Wanda Prokopczyk (3 r.)

 1. Intencja dziękczynna
 2. W intencji Katarzyny i Pawła

 

7 października 2020 – środa

7:00    1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Leszek Wolny (7 gr.)

18:00 1. W intencji Przyjaciół Oblubieńca

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Cezary Kadzewicz

 

8 października 2020 – czwartek

7:00    1. W urodziny Katarzyny i Wojciecha Kozioł

 1. + Leszek Wolny (8 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. + Antoni Grynkiewicz
 2. + Janina Sanejko, Władysław, Witold, Ryszard
 3. + r. Madejskich, Leluszów

 

9 października 2020 – piątek

7:00    + Leszek Wolny (9 gr.)

18:00 1. W 10 r. ślubu Joanny i Tadeusza

 1. Intencja dziękczynna
 2. KŻR za żyjących i zmarłych

 

10 października 2020 – sobota

7:00    + Leszek Wolny (10 gr.)

18:00 1. + Mieczysław Sienkiewicz (30 dz.)

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Henryk Prokopczyk

 

11 października 2020 – niedziela

7:30    1. + Mateusz Bochenko, r. Bochenko

 1. + Leszek Wolny (11 gr.)

9:00    1. + Mirosław Snarski

 1. + z r. Głowackich (sem.)

10:30 + Czesław i Helena Sobolewscy

12:00 1. W intencji Parafian

 1. Intencja dziękczynna
 2. W 90 r. urodzin Henryki Mroczko o bł. Boże i opiekę MB

18:00 W 3 urodziny Bruna Szeps, Estery i Pawła