Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, w kościele spotkanie młodzieży klas VIII i pierwszych ponadpodstawowych, która w listopadzie przyjmie bierzmowanie.

W kalendarzu liturgicznym w dniu 18.10 przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. W tej intencji w Katedrze, o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza św.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę.

W czwartek (22.10) przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Od 1 do 3.11 (1, 3.11 godz. 17.00; 2.11 godz. 9.00) modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Kochani z racji na obostrzenia przepisów związanych z koronawirusem ks. abp Tadeusz wydał zarządzenie, którego pełna treść znajduje się na naszej stronie internetowej. Została rozszerzona dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. tym, którzy znajdują w strefie czerwonej wirusa. Ufamy, że przy zachowaniu obowiązujących przepisów, każdy kto będzie miał pragnienie uczestnictwa w Mszy św. będzie mógł to uczynić w naszym kościele. W razie braku miejsc w górnym kościele prosimy o zejście do dolnego kościoła. Także tam będzie możliwość uczestnictwa w Mszy św., przyjęcia Komunii i skorzystania z spowiedzi.

Serdeczne życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia. Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są posyłamy pasterskie pozdrowienie: „Szczęść Boże na rozpoczynający się tydzień”.

W minionym czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Kazimierza Bułatewicza, Cezarego Kadzewicza, Janinę Poteraj i Eugeniusza Kuźmę

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 19 X – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika komunistycznego totalitaryzmu
 • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
 • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

19 października 2020 – poniedziałek

7:00   1. + Leszek Wolny (19 gr.)

 1. O zdrowie i życie dla żony Teresy (sem.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. W dniu urodzin Grażyny i Jędrzeja 3. + Andrzej Panuś
 2. O zdrowie dla Zdzisława

 

20 października 2020 – wtorek

7:00   + Leszek Wolny (20 gr.)

17:45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. W rocznicę ślubu Karola i Ewy Chrzanowskich
 2. + Albina, Michał r. Kutynów i Matoszków (sem.)

 

 

21 października 2020 – środa

7:00   1. + Leszek Wolny (21 gr.)

 1. W intencji Bogu wiadomej

18:00 1. + Teresa, Wojciech, Anastazja, Michał

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Cezary Kadzewicz

 

22 października 2020 – czwartek

7:00   1. + Maria Gorbacz (2 r.), Antoni, Zofia, Stefan r. Gorbacz i Gryka

 1. + Leszek Wolny (22 gr.)

18:00 1. W 15 urodziny Michała

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Krzysztof Trebliński

 

23 października 2020 – piątek

7:00   1. + Leszek Wolny (23 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. W 47 r. ślubu Marii i Henryka; 20 r. ślubu Anety i Sebastiana; 14 r. ślubu Marty i Krzysztofa oraz za ich wnuki
 2. + Nicole Iłendo

 

24 października 2020 – sobota

7:00   1. + Stanisław Mieleszkiewicz

 1. + Leszek Wolny (24 gr.)

18:00 1. Intencja dziękczynna

 1. W intencji Marty i jej rodziny o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej (sem.)

 

25 października 2020 – niedziela

7:30   + Wiktoria Mazurczyk (30 r.), Antoni, Halina, Henryk, Antoni

9:00   1. + Felicja i Józef Radziwon, r. Radziwonów

 1. + Leszek Wolny (25 gr.)

10:30 + Krzysztof Mściwujewski (5 r.), r. Mściwujewskich

12:00 1. W intencji Parafian

 1. Intencja dziękczynna

18:00 + Tadeusz, Janina, Regina, r. Iwaszczuków i Ondruchów