Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele spektakl ewangelizacyjny o Eucharystii – serdecznie zapraszamy.

Jutro święto bł. Michała Sopoćki, patrona Białegostoku. W katedrze, o godz. 18.00 Ks. Arcybiskup Tadeusz odprawi Mszę św. w intencji mieszkańców naszego miasta. W naszym kościele mamy ołtarz Błogosławionego i relikwie. Zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 a także do nawiedzeń naszej świątyni w ciągu dnia na osobistą modlitwę za pośrednictwem Błogosławionego.

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza        w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Dzień ten jest też świętem patronalnym Zgromadzenia Sióstr od Aniołów do którego należy nasza s. Katarzyna. Pamiętajmy o niej tego dnia w modlitwie.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 18.00. A także do modlitwy różańcowej w domach. Dzieci będą miały swoje nabożeństwo w poniedziałki i piątki o godz. 17.00 w dolnym kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.    W czwartek podczas „Godziny Świętej” o 17.00 i wieczornej Eucharystii będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczyna rok formacyjny wspólnota „Matki w modlitwie”. Zapraszamy matki naszej parafii, które chcą otoczyć szczególną modlitwą swoje dzieci.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej będzie w następujących godzinach: 6.45, 15.00-21.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 15.00 do 21.00, a Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00.

W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszamy na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00 (wraz z różańcem fatimskim).

W pierwszą niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii – wymianę zewnętrznej stolarki. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Jest to także trzecia rocznica zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnawiając nasze zawierzenie Matce Bożej będziemy mogli przyjąć Święty Szkaplerz. Treść tego znaku przybliży nam nasz gość – o. Krzysztof Piskorz, karmelita bosy.

W przyszłą niedzielę (4.10), po Mszy św. o godz. 12.00, w dolnym kościele spotkanie uczniów klas VII z rodzicami, którzy w tym roku szkolnym przyjmą sakrament bierzmowania.

Można już odebrać papierową Torbę Samarytankę przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15.10, do Parafii lub bezpośrednio do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok).

Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha. Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są, niech towarzyszy Boże błogosławieństwo.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina;
 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), patronka misji katolickich.
 • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

 

28 września 2020 – poniedziałek

7:00     Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00   1. + Marek Wyszyński (28 gr.)

 1. + Tomasz Sosnowski
 2. + Stanisław Jarmoc (30 dz.)

 

29  września 2020 – wtorek

7:00     + Michał, Felicja r. Bieleckich; Wacław i Sabina r. Mierzyńskich

18:00   1. W urodziny Jakuba

 1. + Marek Wyszyński (29 gr.)
 2. W rocznicę ślubu Elizy i Bogdana
 3. W 15 urodziny Oli (sem.)

 

30 września 2020 – środa

7:00     1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 1. + Krystyna Mikucka

18:00   1. W 41 urodziny Pawła Ciborowskiego

 1. + Marek Wyszyński (30 gr.)
 2. W 17 urodziny Mateusza

 

1 października 2020 – czwartek

7:00     + Leszek Wolny

18:00   1. + Zbigniew i Agata Tynieccy, r. Wojdałowicz, Maliszewskich

 1. Intencja dziękczynna
 2. + Leszek Wolny (1 gr.)
 3. W intencji członkiń KŻR (sem.)

 

2 października 2020 – piątek

7:00     1. + Leszek Wolny (2 gr.)

 1. + Irena, Teofil, Stefania, Józef, Tadeusz r. Zajkowskich
 2. O zdrowie i opiekę Maryi dla Adama i Mateusza Ładów

18:00   1. W urodziny Dariusza

 1. Intencja dziękczynna

 

3 października 2020 – sobota

7:00     + Leszek Wolny (3 gr.)

18:00   1. + Ryszard, Krystyna r. Wierzbickich

 1. Intencja dziękczynna
 2. Za zmarłe członkinie KŻR (sem.)

 

4 października 2020 – niedziela

7:30     + Irena Zajkowska

9:00     1. + Paweł Breś

 1. + Leszek Wolny (4 gr.)

10:30   1. W intencji KŻR pana Dominika

 1. W urodziny Ewy i błogosławieństwo Boże dla Krzysztofa (sem.)

12:00   1. W intencji Parafian

 1. Intencja dziękczynna

18:00   + Helena, Tadeusz, Jarosław Kanoza