Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18.09 przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Z tej okazji w najbliższy piątek, o 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. a po niej do domu parafialnego na „przyjęcie u św. Stasia”.

W poniedziałek (14.09), przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela a także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego pod datą 15.09 przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W czwartek (17.09), o godz. 10.00, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, przy grobie naszego pierwszego proboszcza ks. Adolfa zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca kapłanów, którzy w latach 1920-1956 oddali życie za wiarę i Ojczyznę. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Dziękujemy inicjatorom i organizatorom tego wydarzenia: Stowarzyszeniu Grupa Wschód.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię; po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców naszych ministrantów.

Do końca września prowadzimy zapisy uczniów kl. VI do programu katechetycznego przygotowującego do bierzmowania. Przypominamy, że właściwym miejscem przygotowania się i przystąpienia do sakramentów Komunii, bierzmowania i sakramentów w ogólności jest parafia zamieszkania –  pierwsze spotkanie rodziców i uczniów 27.09 (niedziela), po Mszy św. o godz. 10.30. Tego samego dnia, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie uczniów klas VIII i I klas szkół ponadpodstawowych, którzy w listopadzie tego roku przyjmą sakrament bierzmowania.

Spotkała się rada duszpasterska naszej parafii. Owocem pierwszego w tym roku spotkania jest program duszpasterski. Został on umieszczony na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z datami najważniejszych wydarzeń w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, pt. „DZIECI MOJE UMIŁOWANE”. Ukazuje ona życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi duszpasterskiej. 

Dzisiaj przed kościołem naszymi ofiarami możemy wspomóc Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie i wszystkie inne miejsca upamiętniające w Ziemi Świętej wydarzenia z historii naszego zbawienia.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

14 września 2020 – poniedziałek

7:00    1. + r. Brzeskich i Bijaków

 1. W intencji Bogu wiadomej

18:00 1. + Józef Markiewicz

 1. + Jadwiga Podlaska (od mieszkańców ul. Króliczej)
 2. + Marek Wyszyński (14 gr.)
 3. W 1 r. ślubu Kazana i Justyny (sem.)

 

15 września 2020 – wtorek

7:00    1. + Leszek Wolny

 1. + Robert Zawistowski (1 r.) (sem.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Ryszard Sokołowski

 1. + Marek Wyszyński (15 gr.)
 2. + r. Więsław i Korol

 

16 września 2020 – środa

7:00    1. W intencji Bogu wiadomej

 1. + Dolores, Stanisław, Bogdan Banach

18:00 1. W intencji Bogu wiadomej

 1. + Marek Wyszyński (16 gr.)
 2. + Eugenia Lewandowska (5 r.), r. Lewandowskich

17 września 2020 – czwartek

7:00    + Marek Wyszyński (17 gr.)

18:00 Msza św. o powołania do służby Bożej

 1. W 31 urodziny Michała Poducha
 2. + Zbigniew Mieńkowski (18 r.)
 3. + Jan Żywolewski
 4. + Joanna Nietupska

 

18 września 2020 – piątek

7:00    + Marek Wyszyński (18 gr.)

18:00 1. + Marta Popławska (12 r.), r. Popławskich

 1. + Tadeusz Laskowski (2 r.)
 2. + Anna Grzywińska (30 dz.) (sem.)

 

19 września 2020 – sobota

7:00    1. + Helena Rucińska, Eugeniusz, Irena r. Rucińskich, Szymańskich i Jezierskich

 1. + r. Smorczewskich, Orłowskich, Glinków

18:00 1. W 1 urodziny Daniela

 1. + Marek Wyszyński (19 gr.)
 2. + Izabela Zielińska (30 dz.)

 

20 września 2020 – niedziela

7:30    W intencji Krzysztofa i Doroty o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym oraz za ich rodziców

9:00    1. + Wojciech i Stanisława Kochanowscy, r. Markowskich i Rybołowiczów

 1. W 39 r. ślubu Janiny i Andrzeja oraz za ich rodziny

10:30 1. W 3 urodziny Doroty     

 1. + Miron, r. Basznianin (sem.)
 2. W 12 urodziny Amelki (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Marek Wyszyński (20 gr.)
 2. + Krzysztof Lewandowski (sem.)

18:00 1. W 22 r. ślubu Beaty i Zbigniewa o bł. Boże

 1. + Władysława, Józef r. Wierzbickich (sem.)