Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

We wtorek (1.09) przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 1.09 (wtorek) o godz. 8.00. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych 6.09 (niedziela), podczas Mszy Św. o godz. 10.30.

W najbliższą środę (2.09), o godz. 18.30, jak tylko pozwoli pogoda, serdecznie zapraszamy na ognisko integracyjne „Pożegnanie wakacji” w ogrodzie parafialnym. Z racji na niemożność przewidzenia ilości uczestników spotkania prosimy o zatroszczenie się o tzw. „koszyczek”. Słodkości i napoje będą przygotowane.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

W pierwszy czwartek Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Będzie ona poprzedzona „Godziną Świętą” (17.00) w intencji powołań do służby Bożej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania w dniu 5.09 do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie, zarówno pieszego, jak i za pomocą środków transportu, zachowując przy tym obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego.  Msze św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie w sobotę (5.09) będą odprawione o godz. 16:00 oraz 18:00.  Szczegółowy program nabożeństw znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium.

13.09 (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię; także tego dnia, po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców naszych ministrantów.

 

25.08 pracę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. Marcin Hołodok. Nasz nowy ksiądz wikariusz pochodzi z Sokółki. Święcenia kapłańskie przyjął w 2006 r. i pracował kolejno w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, Jezusa Miłosiernego w Czarnej Białostockiej i Wszystkich Świętych w Białymstoku.          

Ks. Marcinowi życzymy pomyślnych wiatrów Ducha Świętego na pracę pośród nas, otaczamy modlitwą i życzliwością.

 

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku; pracownikom oświaty dzieciom i młodzieży pomyślności na rozpoczynający się rok szkolny.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

Poniedziałek – 31 sierpnia 2020 r.

7.00     1. + Urszula Nikołajuk

 1. O zdrowie dla Wojciecha

18.00   1. W urodziny Elżbiety Pieńczak

 1. + Bronisław, Bronisława, Jerzy, Ryszard, Bogdan, r. Lulewicz

 

Wtorek – 1 września 2020 r.

7.00     1. + Józef Łoniewski (21 r.), r. Łoniewskich i Osieckich

 1. + Janina, Teofil, Jadwiga, Kazimierz, Janusz

8.00     + Januszewskich

18.00   1. W 75 urodziny Czesławy

 1. W 14 urodziny Katarzyny
 2. + Marek Wyszyński (1 gr.)
 3. O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski rodzinie Sokół oraz o powrót do zdrowia dla Józefy (sem.)

 

Środa – 2 września 2020 r.

7.00     1. W urodziny Doroty

 1. + Anna, Ignacy, Jan, Eugenia, Wanda

18.00   1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 1. + Apolonia Gryguć (1 r.)
 2. + Marek wyszyński (2 gr.)
 3. + Bernard Pełkowski (sem.)
 4. W 24 urodziny Diany (sem.)

 

Czwartek – 3 września 2020 r.

7.00     W urodziny Wiesława

18.00   1. + Aniela Średzińska

 1. + Antoni Grynkiewicz
 2. + Marek Wyszyński (3 gr.)
 3. Dziękczynna za łaskę szczęśliwego rozwiązania i o zdrowie mamie i dziecku (sem.)

 

Piątek – 4 września 2020 r.

7.00     1. + Felicja, Bronisława, Jan, Serafina

 1. Dziękczynno-błagalna w intencji rodziny Chrzanowskich
 2. + Irena Zajkowska

18.00   1. + Paweł Breś

 1. + Marek Wyszyński (4 gr.)

 

Sobota – 5 września 2020 r.

7.00     + Henryk Perkowski

18.00   1. W intencji Julii, Zuzanny i Mai o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

 1. + Teresa Kordasiewicz (11 r.)
 2. + Marek Wyszyński (5 gr.)

 

Niedziela – 6 września 2020 r.

7.30     + Stanisław, Stanisława, r. Drozdowskich, Marianna i Irena

9.00     1. + Anna (9 r.), Janina

 1. Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla dziadków, rodziców i wnuków z r. Wróbel (sem.)
 2. W 18 urodziny Natalii

10.30   1. + Franciszek Siemieniako (6 r.)

 1. + Marek Wyszyński (6 gr.)

12.00   1. W intencji Parafian

 1. W 80 urodziny Alicji Winarskiej (sem.)
 2. W 40 urodziny Urszuli i za całą jej rodzinę

18.00   1. + Helena Kulikowska

 1. W urodziny Mateusza