Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Okazją ku temu jest także modlitwa za uzależnionych w I soboty miesiąca, o godz. 18.00w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku.

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. w naszym kościele: 7.00, 9.00, 18.00.

W pierwszy czwartek Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Będzie ona poprzedzona „Godziną Świętą” (17.00) w intencji powołań do służby Bożej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

Msza św. w 100-lecia Bitwy Białostockiej oraz sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 16 sierpnia o godz. 18.00. Modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu-Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka odbędzie się tego samego wieczoru o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich wiernych, przedstawicieli urzędów, instytucji, służby mundurowe, młodzież i poczty sztandarowe do wspólnej modlitwy za mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Solenizantów i Jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

 

Odszedł do Pana: + Jerzy Sołtan

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

 

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

Poniedziałek – 3 sierpnia 2020 r.

7.00    1. + Stanisław Bochenko, r. Bochenko

 1. + Helena Burtak (3 gr.)
 2. + Alicja Bieńkowska (3 gr.)

18.00  1. + Aniela Średzińska

 1. W 46 r. ślubu Anieli i Tadeusza
 2. + Ewa Zabłocka, Daniela, Czesław

            Zabłoccy (sem.)

 1. O powrót do zdrowia dla Marii (sem.)

 

Wtorek – 4 sierpnia 2020 r.

7.00    1. + Helena Burtak (4 gr.)

 1. + zm. z r. Amelczenko i Zalewskich
 2. + Alicja Bieńkowska (4 gr.)
 3. + Teresa Gawaryluk – 30 dz. (sem.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego  

18.00  Msza św. o Miłosierdziu Bożym

 1. + Paweł Breś
 2. W 93 urodziny Heleny Biernat
 3. W 30 urodziny Daniela (sem.)
 4. O powrót do zdrowia dla Marii (sem.)

 

Środa – 5 sierpnia 2020 r.

7.00    1. + Jan Dakowicz, Mieczysław, Maria, Wincenty

 1. + Helena Burtak (5 gr.)
 2. + Alicja Bieńkowska (5 gr.)

18.00  1. + Henryk Perkowski

 1. W intencji Bogu wiadomej

 

Czwartek – 6 sierpnia 2020 r.

7.00    1. + Feliks Bochenko, r. Bochenko

 1. + Alicja Bieńkowska (6 gr.)

9.00    1. + Helena Burtak (6 gr.)

18.00  1. + Antoni Grynkiewicz

 1. W 6 urodziny Basi o Boże błogosławieństwo dla niej i rodzeństwa: Dawida i Weroniki

 

Piątek – 7 sierpnia 2020 r.

7.00    1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Anna Szczesiul
 2. + Alicja Bieńkowska (7 gr.)

18.00  1. + Aniela Średzińska

 1. + Helena Burtak (7 gr.)

 

Sobota – 8 sierpnia 2020 r.

7.00    1. W imieniny  Dominika

 1. + Helena Burtak (8 gr.)
 2. + Alicja Bieńkowska (8 gr.)

18.00  1. W 40 urodziny Magdaleny

 1. + Stanisław i Wojciech Godlewscy

 

Niedziela – 9 sierpnia 2020 r.

7.30    1. + Helena Burtak (9 gr.)

9.00    1. O zdrowie i opiekę dla Łukasza z okazji urodzin

 1. W urodziny Marty
 2. + Antoni Gorbacz, Maria, Jadwiga, Piotr, r. Gorbacz (sem.)

10.30  1. + Grażyna Wrona

 1. + Alfreda i Józef Jaśkiewicz

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + Janina Łukaszuk (5 r.), Wacław

18.00  1. W 25 urodziny Jakuba i 54 Dariusza

 1. + Alicja Bieńkowska (9 gr.)