Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca i wspólna modlitwa kół różańcowych. Tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

W tym roku z racji na stan pandemii korona wirusa 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy jednak do duchowego pielgrzymowania. Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Szczegóły na stronie internetowej wilenska.bialystok.pl.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Solenizantów i Jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

Poniedziałek – 27 lipca 2020 r.

7:00    1. + Łucja Skarzyńska (27 gr.)

 1. + Teresa Dzieniszewska (27 gr.)
 2. + Jan Zawadzki (2 r.)

18:00 1. + Anna Szczesiul

 1. + Anna i Stanisław Joka, Jerzy Jurczak
 2. W intencji dziękczynnej za udaną operację i o dalszą opiekę Bożą (sem.)

Wtorek – 28 lipca 2020 r.

7:00    1. + Teresa Dzieniszewska (28 gr.)

 1. + Mariusz Drągowski
 2. + Lidia i Olgierd

18:00 1. + Anna Onoszko (3 r.)

 1. + Łucja Skarzyńska (28 gr.)
 2. W urodziny Natalki Ancipiuk (sem.)

Środa – 29 lipca 2020 r.

7:00    1. + Teresa Dzieniszewska (29 gr.)

 1. + Urszula Nikołajuk
 2. + z r. Czudzinowicz i Sosnowskich

18:00 1. + z r. Szałkiewiczów i Popławskich

 1. + Łucja Skarzyńska (29 gr.)

Czwartek – 30 lipca 2020 r.

7:00    1. + Teresa Dzieniszewska (30 gr.)

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Jan, Maria, Józef, Czesław, Henryk, Bronisław, Michał i Anna

18:00 1. W intencji wspólnoty Matki w modlitwie i ich rodzin

 1. + Łucja Skarzyńska (30 gr.)
 2. + Roman Krzyżanowski (30 dz.) (sem.)
 3. + Halina Czereniewska (30 dz.)

Piątek – 31 lipca 2020 r.

7:00    + Irena Zajkowska

18:00 1. W 11 r. ślubu Izabeli i Jarosława o bł. Boże

 1. + Urszula Nikołajuk
 2. W urodziny Leny Grzech

Sobota – 1 sierpnia 2020 r.

7:00    1. + Helena Burtak (1 gr.)

 1. + Alicja Bieńkowska (1 gr.)

18:00 1. W 4 urodziny Dominika

 1. + Janina, Janusz
 2. + Wanda Kamińska (10 r.)

Niedziela – 2 sierpnia 2020 r.

7:30    1. + Helena Burtak (2 gr.)

 1. + Anna Gil (2 r.), r. Gil

9:00    + Helena i Zenon Minta

10:30 1. + Henryk i Amelia

 1. W urodziny Pauliny Mojsak
 2. + Lucjan, Bronisława, Stanisław (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Alicja Bieńkowska (2 gr.)

18:00 1. + Anna, Bronisław Dziemianko

 1. + Marek Wyszyński (sem.)