Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. tego dnia o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Będzie ona poprzedzona „Godziną Świętą” w intencji powołań do służby Bożej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę przeznaczymy na fundusz remontowy naszej parafii (wymiana stolarki zewnętrznej Kościoła).

Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt RTV i AGD przynosimy na parking przy domu parafialnym (wjazd od ulicy Wilczej). Zbiórka potrwa do 14 lipca, przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

Odszedł do Pana: śp. Andrzej Ochman

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

I n t e n c j e m s z a l n e

 

 29 czerwca 2020 – poniedziałek

7:00    1. + Urszula Nikołajuk

 1. + Piotr Gajdeczka

9:00    + Paweł, Józefa (f), Tadeusz, Antoni, Eugeniusz

18:00 1. W urodziny Artura dziękczynna i o bł. Boże

 1. + Lech Sokół (5 r.), Wiesława
 2. + Aniela Średzińska (29 gr.)

30 czerwca 2020 – wtorek

7:00    W intencji Bogu wiadomej

18:00 1. + Mieczysław (30 r.), r. Granackich i Halickich

 1. + Irena Zajkowska
 2. + Aniela Średzińska (30 gr.)
 3. W urodziny Juliana (sem)

1 lipca 2020 – środa

7:00    1. + Teresa Dzieniszewska (1 gr.)

 1. + Leszek Wolny

18:00 1. + Halina Sobolewska

 1. + Łucja Skarzyńska (1 gr.)
 2. W intencji Marcina Jurkiewicza o światło Ducha Św. na pełnienie posługi odpowiedzialnego za wspólnotę i za Agnieszkę

2 lipca 2020 – czwartek

7:00    1. + Łucja Skarzyńska (2 gr.)

 1. + Teresa Dzieniszewska (2 gr.)

18:00 1. + Ryszard, Krystyna, Marek, r. Idźkowskich i Radziwon

 1. W 40 urodziny Magdaleny Rogalskiej o bł. Boże, dary Ducha Świętego oraz łaskę zdrowia
 2. + Aniela Średzińska

3 lipca 2020 – piątek

7:00    1. + Teresa Dzieniszewska (3 gr.)

 1. + Łucja Skarzyńska (3 gr.)

18:00 1. + Aniela Średzińska

 1. + Danuta, Eugeniusz Jurkiewicz

4 lipca 2020 – sobota

7:00    1. + Teresa Dzieniszewska (4 gr.)

 1. + Irena Zajkowska

18:00 1. + Paweł Breś

 1. + Łucja Skarzyńska (4 gr.)
 2. W intencji Elizy Szorc o bł. Boże i opiekę MB

5 lipca 2020 – niedziela

7:30    W 18 r. s. małżeństwa Beaty i Artura Matoszko

9:00    1. + Antoni (10 r.), Wincenty, Jadwiga, Ignacy, Janina

 1. + Teresa Dzieniszewska (5 gr.)

10:30 1. + Karol Ondruch, Czesława Ondruch, r. Ondruchów i Iwaszczuków

 1. W 9 urodziny Mai

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Łucja Skarzyńska (5 gr.)
 2. W intencji Łukasza o bł. Boże i opiekę MB (sem.)

18:00 1. + Henryk Perkowski

 1. + Genowefa Kozłowska, Henryk, Maria, Wincenty r. Kozłowskich (sem.)