Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości do Boga i bliźniego.

We wtorek (23.06), obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

W środę (24.06), przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego, inny niż dotychczas. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

Prosimy nie lekceważyć przepisów sanitarnych, które w kościele nakazują zasłanianie ust i nosa.

W letnie dni pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on szacunek do miejsca świętego i służy skupieniu braci i sióstr współuczestniczących w nabożeństwach.

Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele jest 15 minut przed każdą Mszą św. Służy to dobremu przeżyciu sakramentu pokuty i Eucharystii. Zachęcamy do nawiedzeń naszej świątyni na indywidualną modlitwę (6.30-19.00) i od niedzieli do piątku do adoracji Najświętszego Sakramentu (17.00-18.00).

W minioną niedzielę wsparliśmy ofiarami: Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku – 5536,5 zł., naszych parafian, którzy ucierpieli w pożarze – 5900,00 zł. Bóg zapłać za hojne i wrażliwe serca. 

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, pracującym nadprzyrodzonej siły i radości. Szczęść Boże!

 

Odeszli do Pana: śp. Zenobiusz Bolczak, Ferdynand Pancewicz.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

22 czerwca 2020 r. – poniedziałek

7.00    1. + Urszula Nikołajuk

 1. + Janina, Teofil, Jadwiga, Kazimierz, Janusz
 2. O zdrowie dla Romana (sem.)

18.00  1. + Aniela Średzińska (22 gr.)

 1. W urodziny Beaty
 2. + Jan Choromański, r. Choromańskich

 

23 czerwca 2020 r. – wtorek

7.00    1. + Jan i Tadeusz Wiśniewscy

 1. + Anna, Ignacy, Jan, Eugenia, Wanda

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Jan Perkowski

 1. W 80 urodziny Józefa Woronieckiego
 2. + Aniela Średzińska (23 gr.)

 

 

 

24 czerwca 2020 r. – środa

7.00    1. + Jan Dakowicz, Jadwiga, Józef i Jan Podlascy

 1. W urodziny Beaty Wyszyńskiej

18.00  1. + Stanisława Sęk (5 r.) -sem.

 1. W 3 r. ślubu Anny i Piotra
 2. W imieniny Janiny
 3. + Aniela Średzińska (24 gr.)
 4. W imieniny Jana

 

25 czerwca 2020 r. – czwartek

7.00    + Stanisław Mieleszkiewicz

18.00  1. + Eugenia i Antoni Krawiel, r. Komorowskich

 1. W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin
 2. + Aniela Średzińska (25 gr.)
 3. + Hilary Prolejko

 

26 czerwca 2020 r. – piątek

7.00    Dziękczynna za uratowanie życia dla Wojciecha z prośbą o dalszą opiekę

18.00  1. + Marek Poduch, Zenon, r. Poduchów, Markowskich, Robert Roszko

 1. W 5 urodziny Oli
 2. + Aniela Średzińska (26 gr.)

 

27 czerwca 2020 r. – sobota

7.00    1. + Marek Wyszyński (30dz.)

 1. + Mariusz Drągowski

18.00  1. + Władysława i Czesław Szewczul

 1. + Władysława i Michał
 2. + Aniela Średzińska (27 gr.)

 

28 czerwca 2020 r. – niedziela

7.30    1. + Wacław, Leszek

 1. + Romualda Tomczak (5 r.)
 2. + r. Popławskich

9.00    1. + Elżbieta Kosior (16 r.)

 1. + r. Popławskich, Zdzisław, Józef, Andrzej, Stefania, Alicja

10.30  1. + Stanisław

 1. + Władysław, Antoni, Benigna, Józefa
 2. + Aniela Średzińska (28 gr.)

12.00  1. Rocznica męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego i Towarzyszy

 1. + Antonina, Bolesław, r. Wojtachów
 2. W imieniny Haliny (sem.)

18.00  W 2 r. ślubu Sylwii i Mateusza