Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nieszpory, nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

W czwartek (18.06), na zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

W piątek (19.06), w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę (20.06), w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w Mszach św. i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

W przyszłą niedzielę (21.06), o godz. 12.00, dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Zachęcamy, by tego dnia poprzez wybór innej godziny Mszy św., stworzyć możliwość uczestnictwa w uroczystości rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.

W sobotę przypada też ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść ulgę w ich cierpieniach.

Dziś przed kościołem możemy wspomóc ofiarami naszych parafian, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Niech będzie to wyraz naszej wiary i troski o potrzebujących.

W miniony wtorek Ks. Arcybiskup Tadeusz powierzył odpowiedzialną misję w Archidiecezji naszemu ks. Wojciechowi. Po czterech latach pięknej, ofiarnej posługi pośród nas został skierowany do pracy formacyjnej w naszym seminarium. Od 1.09 będzie tam ojcem duchownym. Będziemy mieli okazję do dziękczynnej modlitwy za Jego pracę 23.08 na Mszy św. o godz. 12.00.

Do pracy w naszej wspólnocie został skierowany ks. Marcin Hołodok, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Obejmie on obowiązki wikariusza 25.08. Już teraz otoczmy Go serdecznością i modlitwą.

W minionym tygodniu doświadczyliśmy pięknego świadectwa wiary naszych Parafian przy przygotowywaniu kościoła i otoczenia na Uroczystość Bożego Ciała. Całym sercem za to dziękujemy.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Odeszła do Pana: śp. Urszula Nikołajuk

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

Poniedziałek – 15 czerwca 2020 r.

7.00    + Marianna i Mieczysław Oksimowicz

18.00  1. + Ryszard Sokołowski

 1. + Aniela Średzińska (15 gr.)
 2. W intencji Jadwigi Jasińskiej

 

Wtorek – 16 czerwca 2020 r.

7.00    1. O zdrowie dla Barbary

 1. O zdrowie i pomyślny zabieg dla Heleny (sem.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Aniela Średzińska (16 gr.)

 1. + Jadwiga Podlaska (od mieszkańców ul. Króliczej)

 

 

Środa – 17 czerwca 2020 r.

7.00    1. + Jan Żywolewski

 1. + Helena Borecka (3 r.), Tadeusz, Adam, Józef, Józefa

18.00  1. W 84 urodziny Alicji

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Aniela Średzińska (17 gr.)
 3. + Emilian Szutkiewicz (sem.) – od Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”

 

Czwartek – 18 czerwca 2020 r.

7.00    + Stanisław Lassen de Sago

18.00  1. + Józef, Leonarda, Anna, Bolesław, Antoni, Stanisław, r. Jarmołowskich i Suproniów

 1. + Aniela Średzińska (18 gr.)
 2. + Jadwiga Podlaska (od mieszkańców ul. Króliczej)
 3. W dniu imienin Elżbiety

 

Piątek – 19 czerwca 2020 r.

7.00    1. + Jadwiga Kulesza (6 r.)

 1. W urodziny Zbigniewa Citko (sem.)

18.00  1. W 8 urodziny Alicji

 1. + Klara, Adam, Henryk, Cezary, r. Dunajów
 2. + Aniela Średzińska (19 gr.)
 3. + Jan Łunyszyn (30 dz.)

 

Sobota – 20 czerwca 2020 r.

7.00    + Jan, Bronisława, Waldemar Szymańscy

18.00  1. + r. Rydzewskich i Bazylów

 1. W 28 r. ślubu Bożeny i Tomasza Mojsaków i za ich najbliższych
 2. + Aniela Średzińska (20 gr.)
 3. + Helena, Władysław Bodziakowie

 

Niedziela – 21 czerwca 2020 r.

7.30    + Halina Ochocka

9.00    1. + Jarosław Koć (3 r.)

 1. + Michalina, Józef, r. Prusielów, Lulewiczów i Jabłońskich
 2. W 92 urodziny Marii Choroszuchy

10.30  1. W 4 urodziny Maciusia

 1. + Aniela Średzińska (21 gr.)

12.00  I Komunia Święta

18.00  + Janina, Henryk Karwowscy