Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar Odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W najbliższy czwartek (11.06), w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to uroczystość zobowiązująca do uczestnictwa w Mszy św. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 będzie procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Udział w niej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy biało-czerwonymi i biało-żółtymi flagami, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Prosimy o czynne zaangażowanie się w procesję, poprzez chętną odpowiedź na zaproszenie odpowiedzialnych do niesienia procesyjnych parametrów.

Procesja pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa T. Wojdy wyruszy z Katedry do kościoła św. Rocha po Mszy św. o godz. 10.00.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św., nieszpory eucharystyczne i procesję o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

Jedna z rodzin naszej parafii ucierpiała w wyniku pożaru. Jako wspólnota wierzących nie możemy pozostać obojętni na ludzkie nieszczęście. Pamiętajmy o poszkodowanych w modlitwie i życzliwości. W odpowiedzi na duże potrzeby materialne związane ze skutkami pożaru, w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć na ten cel ofiary do puszek. 

Z całego serca dziękujemy za każdy przejaw życzliwości wobec naszej wspólnoty. Każdego dnia polecamy Was Kochani dobremu Bogu i Jego Matce w modlitwie. Słowo pozdrowienia posyłamy do wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są. Szczęść Boże!

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

 

Odeszli do Pana: + Marek Wyszyński,            + Teresa Skibicka, + Irena Zajkowska,             + Leszek Wolny

 

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

8 czerwca 2020 – poniedziałek

7:00   1. O pomyślną maturę Grzegorzowi Chrzanowskiemu

 1. O zdrowie dla Wandy

18:00 1. + Aniela Średzińska (8 gr.)

 1. + Janina i Józef Płonowscy

 

9 czerwca 2020 – wtorek

7:00   W intencji Zofii o pokój serca i przebaczenie

17:45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + r. Murawskich, Grodzkich, Mioduszewskich, Żelażewskich

 1. W 30 r. święceń kapłańskich o . Jerzego Norela
 2. + Aniela Średzińska (9 gr.)
 3. W intencji Bogu wiadomej

 

 

 

10 czerwca 2020 – środa

7:00   + Teresa Dzieniszewska

18:00 1. + Antoni Grynkiewicz

 1. + Anna Szczesiul
 2. + Aniela Średzińska (10 gr.)
 3. + Janina Podlaska (od Przyjaciół Oblubieńca)

 

11 czerwca 2020 – czwartek

7:30   + Kazimierz (1 r.), Aniela (1 r.), Maria (7 r.), r. Bańkowskich

9:00   + Teresa Czauż (2 r.)

10:30 W intencji Parafian

18:00 1. + Mirosław Snarski

 1. + Aniela Średzińska (11 gr.)

 

12 czerwca 2020 – piątek

7:00   + Jadwiga Stocka (30 dz.)

18:00 1. + Antoni, Marianna, Joachim Krasowscy

 1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże Henrykowi Lisockiemu
 2. + Aniela Średzińska (12 gr.)

 

13 czerwca 2020 – sobota

7:00   1. + Stanisław Sas

 1. + Zofia, Józef, Halina, Józef, Jan r. Kalisz i Błaszczyk

18:00 1. W rocznicę urodzin Lecha Szuchalskiego

 1. W intencji rodziny Chrzanowskich (sem.)
 2. + Aniela Średzińska (13 gr.)

 

14 czerwca 2020 – niedziela

7:30   + Janina, Antoni, Tadeusz z r. Tymińskich, oraz + r. Żebrowskich i Tymińskich

9:00   W 3 urodziny Karola

10:30 1. + Mirosław, Amelia, Jan

 1. + Aniela Średzińska (14 gr.)

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Józef Markiewicz

18:00 + Leontyna i Antoni