Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament w oczekiwaniu na beatyfikację.

W najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie formacyjne lektorów – serdecznie zapraszamy. 

W przyszłą niedzielę (31.05) przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę (30.05). Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Kochani, zachęcamy do korzystania z życia sakramentalnego w niedziele i dni powszednie. Od niedzieli do piątku (15.00-18.00) korzystajmy z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień (6.30-19.00) do indywidualnej modlitwy. W niedziele porządek Mszy św. jest taki jak zwykle a możliwość uczestnictwa w Eucharystii jest możliwa także w dolnym kościele i na zewnątrz. Przypominamy, że w naszym kościele sobotnia Msza św. o godz. 18.00 jest już niedzielną. Łączymy się także z Wami kochani na codziennym różańcu, transmitowanym z naszej kaplicy o godz. 20.30.

Z całego serca dziękujemy za każdy przejaw życzliwości wobec naszej wspólnoty. Każdego dnia polecamy Was Kochani dobremu Bogu i Jego Matce w modlitwie. Słowo pozdrowienia posyłamy do wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są. Szczęść Boże!

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

 

25 maja 2020 r. – poniedziałek

7:00    1. + Krystyna, Bronisław, Felicja

 1. + Teresa Obuchowska (25 gr.)

18.00  1. + Aniela Średzińska

 1. + Stanisław, Sabina, Czesław, Mieczysław, r. Zieniewiczów, Stanisława Błaszczyk, r. Kuźmickich
 2. W imieniny Joanny (sem.)
 3. + Krzysztof Lewandowski (25 gr.)

 

26 maja 2020 r. – wtorek

7:00    1. + Stanisław Mieleszkiewicz

 1. + Teresa Obuchowska (26 gr.)

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00  1. W 8 rocznicę ślubu Renaty i Marcina

 1. + Janina, Kazimierz, Józef, Wiktor, r. Domaszuków, Radziwonów i Wysockich
 2. + Jadwiga Wszeborowska (sem.)
 3. + Krzysztof Lewandowski (26 gr.)

 

27 maja 2020 r. – środa

7:00    1. W 13 urodziny Ewy i Mai

 1. + Teresa Obuchowska (27 gr.)

18.00  1. + Edyta Rakowska

 1. + Anna Szczesiul
 2. W urodziny Karola Acipiuka (sem.)
 3. W urodziny Andrzeja i Bogusława (sem.)
 4. + Krzysztof Lewandowski (27 gr.)

 

28 maja 2020 r. – czwartek

7:00    1. + Teresa Obuchowska (28 gr.)

18:00  1. + Józef Kurnicki (25 r.)

 1. W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin
 2. + Stanisław, Danuta Choroszucha
 3. + Krzysztof Lewandowski (28 gr.)

 

29 maja 2020 r. – piątek

7:00    1. + Teresa Obuchowska (29 gr.)

18:00  1. W 17 r. ślubu Katarzyny i Tadeusza

 1. + Genowefa Perkowska
 2. + Krzysztof Lewandowski (29 gr.)
 3. + Jan Łunyszyn

 

30 maja 2020 r. – sobota

7:00    1. + Konstanty, Wacława (f)

 1. + Teresa Obuchowska (30 gr.)
 2. + Krzysztof Lewandowski (30 gr.)

18:00  + r. Rzeszków i Majewskich

 

31 maja 2020 r. – niedziela

7:30    + Aniela, Józef Stawowscy

9:00    + Aniela Średzińska

10:30 1. I rocznica Komunii

 1. W 13 urodziny Izy i o błogosławieństwo Boże Rafałowi (sem.)

12:00  W intencji Parafian

18:00  1. + Aniela, Feliks Tarasiewicz

 1. Salomea i Romuald Szyszko