Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych i jutrzejszych Mszy Świętych. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wystawiony jest do kultu wizerunek Świętego.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują jutro (18.05) o godz. 18:00 widowisko muzyczne pt. Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został zrealizowany na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu naszego Pana przez wstawiennictwo Matki Jego i naszej. Młodzież zapraszamy na modlitwę maryjną w środy i piątki o godz. 19.30 przed grotą Matki Bożej.

W piątek, po nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w niej można uzyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Kochani, od dzisiaj w naszym kościele może przebywać znacznie więcej osób. Zachęcamy do korzystania z życia sakramentalnego w niedziele i dni powszednie. Od niedzieli do piątku (15.00-18.00) korzystajmy z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień (6.30-19.00) do indywidualnej modlitwy. W niedziele porządek Mszy św. jest taki jak zwykle a możliwość uczestnictwa w Eucharystii jest możliwa także w dolnym kościele i na zewnątrz. Przypominamy, że w naszym kościele sobotnia Msza św. o godz. 18.00 jest już niedzielną. Łączymy się także z Wami kochani na codziennym różańcu, transmitowanym z naszej kaplicy o godz. 20.30.

Z całego serca dziękujemy za każdy przejaw życzliwości wobec naszej wspólnoty. Każdego dnia polecamy Was dobremu Bogu i Jego Matce w modlitwie. Słowo pozdrowienia posyłamy do wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są. Szczęść Boże!

 

Odeszli do Pana:

śp. Jadwiga Stocka

 

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

 

Poniedziałek – 18 maja 2020 r.

7.00    1. + Monika Bochenko, r. Bochenko

 1. + Teresa Obuchowska (18 gr.)

18.00  1. + Maria i Jan, r. Grodzkich i Zarachowiczów

 1. O szczęśliwe rozwiązanie
 2. + Krzysztof Lewandowski (18 gr.)
 3. + Adolf Hermanowski (24 r.) – sem.
 4. O zdrowie dla Zdzisława – sem.
 5. O siły i potrzebne łaski dla Aleksandry Joanny Lewandowskiej w dniu jej urodzin – sem.

 

Wtorek – 19 maja 2020 r.

7.00    1. + Tadeusz Adamczuk

 1. + Teresa Obuchowska (19 gr.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + r. Stawowskich

 1. + Bogdan Lulewicz (30 dz.)
 2. + Krzysztof Lewandowski (19 gr.)

 

Środa – 20 maja 2020 r.

7.00    1. + Adolf Bochenko, r. Bochenko

 1. + Teresa Obuchowska (20 gr.)

18.00  1. W intencji Bogu wiadomej

 1. W intencji Marka Sobolewskiego
 2. + Krzysztof Lewandowski (20 gr.)

 

Czwartek – 21 maja 2020 r.

7.00    + Teresa Obuchowska (21 gr.)

18.00  1. + Władysława Rakowicz, r. Rakowicz

 1. O szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo Boże dla Alicji
 2. Dziękczynna za szczęśliwe rozwiązanie i o zdrowie Mamy i Dziecka
 3. + Krzysztof Lewandowski (21 gr.)

 

22 maja 2020 r. – piątek

7.00    1. + Teresa Obuchowska (22 gr.)

 1. O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Małgorzaty

18.00  1. W 1 urodziny Szymona i 35 urodziny Dominiki

 1. + Hilary Prolejko (30 dz.)
 2. + Krzysztof Lewandowski (22 gr.)

 

23 maja 2020 r. – sobota

7.00    1. W urodziny Zofii

 1. + Teresa Obuchowska (23 gr.)

18.00  1. W intencji dziękczynnej z okazji I Komunii Świętej Karmeli z prośbą o Boże błogosławieństwo

 1. + Regina Szeps (8 r.), Zbigniew, Marek, Leszek
 2. + Krzysztof Lewandowski (23 gr.)

 

24 maja 2020 r. – niedziela

7.30    + Michalina, Łukasz, Marianna, Józef

9.00    + Teresa Obuchowska (24 gr.)

10.30  1. + Leonard Wyszyński (6 r.)

 1. W 45 urodziny Tomasza (sem.)

12.00  1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Madzi (sem.)
 2. + Witold i Maria Choruży (sem.)

18.00  1. + Regina (16 r.), Józefa (f), Antoni Murawscy

 1. + Krzysztof Lewandowski (20 gr.)
 2. + Janina Cybulko, Antoni, Alina, r. Lipińskich i Cybulko