Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

Nasz Ks. Arcybiskup Tadeusz wydał nowe zarządzenie w związku z pandemią koronawirusa. Czytamy w nim: „Do 25.05.2020 r. zostaje przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Biorący udział w liturgii powinni zachować obowiązujące przepisy sanitarne. Zachęcam do podjęcia wysiłku przywracania rzeczywistego życia sakramentalnego. Należy więc uczynić wszystko, co możliwe, aby wierni korzystali z Mszy św. i innych sakramentów, w dni powszednie, w oczekiwaniu na decyzję, kiedy w niedzielę będzie można bez ograniczeń uczestniczyć w Eucharystii. Przestrzeń wirtualna nie może zastąpić rzeczywistego uczestnictwa we Mszy św., a jest sposobem przetrwania w postawie pragnienia większego dobra, jakie daje realne bycie we wzajemnej wspólnocie miłości i sakramentów”. Całość zarządzenia na naszej stronie internetowej.

W środę (13.05), w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

Z inicjatywy Papieża Franciszka najbliższy czwartek (14.05) jest ogłoszony dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również przedstawiciele różnych religii na świecie zgodnie z własną wiara i tradycją.

W czwartek (14.05), w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

W sobotę (16.05), przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy w piątki o godz. 19.30 na „Majowe” przed grotą Matki Bożej.

Każdego dnia łączymy się z Wami Kochani na transmitowanej modlitwie różańcowej o godz. 20.30. Transmitujemy także niedzielną Mszę św. o godz. 12.00. Zapraszamy do korzystania z możliwości spowiedzi i  adoracji Najświętszego Sakramentu: od niedzieli do piątku w godz. 15.00-18.00. Nasz kościół przez cały dzień (6.30-19.00) jest otwarty do indywidualnej modlitwy. Zachęcamy do nawiedzeń Najświętszego Sakramentu – Źródła Życia i nadprzyrodzonej siły w trudach codzienności.

Kochani, z całego serca dziękujemy za okazaną troskę o nasz kościół: każde życzliwe zainteresowanie, codzienną modlitwę adoracyjną, a także składane ofiary. Niech Bóg będzie wszystkim nagrodą. Na rozpoczynający się tydzień życzymy doświadczenia opieki Boga i Jego Matki. Szczęść Boże.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

11 maja 2020 – poniedziałek

7:00     1. + Teresa Dzieniszewska

 1. + Teresa Obuchowska (11 gr.)

18:00   1. + Mirosław Snarski

 1. + Aniela Średzińska
 2. Dziękczynna za 6 miesięcy życia Szymona i za jego rodziców (sem.)
 3. + Krzysztof Lewandowski (11 gr.)

 

 

12 maja 2020 – wtorek

7:00     + Teresa Obuchowska (12 gr.)

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00   1. + Antonina, Julian Lewko

 1. + Eugeniusz Roszkowski (21 r.)
 2. + z rodziny
 3. + Krzysztof Lewandowski (12 gr.)

 

13 maja 2020 – środa

7:00     + Teresa Obuchowska (13 gr.)

18:00   1. + Anna Szczesiul

 1. W intencji rodziny Chrzanowskich
 2. + Stanisława (f), Jan, Tadeusz, Ireneusz, Zenobia r. Laskowskich
 3. + Krzysztof Lewandowski (13 gr.)

 

14 maja 2020 – czwartek

7:00     + Teresa Obuchowska (14 gr.)

18:00   1. + Helena Sokół (8 r.), Mieczysław Sokół (1 r.)

 1. + Józef Markiewicz
 2. + Krzysztof Lewandowski (14 gr.)

 

15 maja 2020 – piątek

7:00     1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 1. + Ryszard Sokołowski (sem.)
 2. + Mariusz Drągowski
 3. + Teresa Obuchowska (15 gr.)

18:00   1. + Stanisław Jarmołowski (30 dz.)

 1. + Krzysztof Lewandowski (15 gr.)

16 maja 2020 – sobota

7:00     + Teresa Obuchowska (16 gr.)

18:00   1. + Regina Szeps, r. Szeps i Wrotnowskich

 1. + r. Roszkowskich
 2. + Krzysztof Lewandowski (16 gr.)

 

17 maja 2020 – niedziela

7:30     + Teresa Obuchowska (17 gr.)

9:00     + Jan Żywolewski

10:30   1. O bł. Boże Jadwidze i Andrzejowi Koć oraz dzieciom: Annie, Małgorzacie, Izabeli, Beacie z rodziną, Radosławowi z rodziną, Małgorzacie z synami

 1. W 5 r. ślubu Tomasza i Joanny
 2. W 11 urodziny Hanny Wołejko (sem.)

12:00   1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Joanny (sem.)

18:00   1. + Wojciech, Stanisław Godlewscy

 1. O zdrowie i szczęśliwy rozwój poczętego dziecka (sem.)
 2. + Krzysztof Lewandowski (17 gr.)