W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Nasz Ks. Arcybiskup Tadeusz wydał nowe zarządzenie w związku z epidemią koronawirusa, w którym czytamy min.: „Z dniem 25 maja 2020 r. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. […]. Zachęcam gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem. Dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. na okres do końca czerwca br. przedłużam tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji […], bądź przebywających w kwarantannie”. Pełna treść zarządzenia na naszej stronie internetowej.

Kochani, zachęcamy do korzystania z życia sakramentalnego w naszym kościele w niedziele i dni powszednie. W niedziele od godz. 17.00, od poniedziałku do piątku (15.00-18.00) korzystajmy z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień (6.30-19.00) do indywidualnej modlitwy. Przypominamy, że w naszym kościele sobotnia Msza św. o godz. 18.00 jest już niedzielną.

Jutro, w poniedziałek (1.06) obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

Jutro obchodzimy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa – zapraszamy.

W czwartek (4.06), będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia, o godz. 18.00 złożymy Panu Bogu Ofiarę dziękczynienia, przebłagania i prośby w rocznice naszych  święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę w naszej intencji.

W piątek księża udadzą się z posługą duszpasterską do „pierwszopiątkowych chorych”. Jeśli jest potrzeba sakramentalnej posługi innym chorym i seniorom naszej parafii, to prosimy o kontakt z nami osobisty lub telefoniczny. Tego dnia pierwszopiątkowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 15.00 a także w czasie wieczornej adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.

Tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

Z całego serca dziękujemy za każdy przejaw życzliwości wobec naszej wspólnoty. Każdego dnia polecamy Was Kochani dobremu Bogu i Jego Matce w modlitwie. Słowo pozdrowienia posyłamy do wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są. Szczęść Boże!

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

1 czerwca 2020 – poniedziałek

7:00     1. + Andrzej Sokołowski (1 r.), Helena, Edward, Bronisława, Albin, Mieczysław

 1. O zdrowie duszy i ciała dla dzieci i wnuków
 2. + Andrzej Sokołowski (1 r.)

18:00   1. Za dzieci i wnuki, o błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski: Beacie, Piotrowi i Ani z ich rodzinami

 1. + Aniela Średzińska (1 gr.)

 

2 czerwca 2020 – wtorek

7:00     + Leokadia Juchniewicz (5 r.), Bolesław, Elżbieta, Ignacy, Józef Juchniewicz, r. Kryjanowskich

18:00   1. + Anna Burbula (8 r.), r. Burbula i Szydlik

 1. W 5 urodziny Kacpra
 2. + Aniela Średzińska (2 gr.)
 3. + Janina i Julian

 

3 czerwca 2020 – środa

7:00     + Leszek, Józef, Maria Zadykowicz, Władysława (f), Władysław, Tadeusz Grodzik

18:00   1. + Tadeusz Drągowski (1 r.)

 1. W intencji Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”
 2. + Aniela Średzińska (3 gr.)

 

4 lipca 2020 – czwartek

7:00     1. W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii

 1. + Tadeusz, Maria
 2. + Tadeusz Bazyluk (13 r.)
 3. + Paweł Breś

18:00   1. W rocznicę święceń kapłańskich

 1. + Aniela Średzińska (4 gr.)

 

5 czerwca 2020 – piątek

7:00     + Teofil, Helena, Edmund, Franciszek, Aleksander r. Zimnochów, Idźkowskich

18:00   1. + Henryk Perkowski (1 r.)

 1. + Aleksander, Stanisław, Edward, Eugenia, Irena, r. Treblińskich
 2. + Aniela Średzińska (5 gr.)
 3. W urodziny Kingi

 

6 czerwca 2020 – sobota

7:00     + Dorota Urban (53 r.), Kazimierz, Jan, Stanisław

18:00   1. 30 r. ślubu Beaty i Andrzeja Korbolewskich

 1. + Teresa Obuchowska (2 r.), r. Popławskich, Obuchowskich, Robert Roszko
 2. + Aniela Średzińska (6 gr.)

 

7 czerwca 2020 – niedziela

7:30     1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Alfreda (f), Witold Popławscy (sem.)

9:00     + Leokadia, Władysław, Marta, Stanisław r. Mioduszewskich

10:30   1. + Edmund (8 r.), Anna

 1. + Aniela Średzińska (7 gr.)

12:00   1. W intencji Parafian

 1. + Stanisław Chomicz (2 r.)

18:00   W 14 urodziny Michała